Що не можна робити на кладовищі: основні заборони, про які багато хто не знає

Що не можна робити на кладовищі: основні заборони, про які багато хто не знає

Кладовище - відоме всім місце спокою померлих. Водночас у сучасних реаліях саме цю територію вважають ще й простором, до якого вкрай важливо ставитися з величезною повагою. Саме тут старі релігійні традиції щільно переплітаються з народними віруваннями, а також моральними нормами. При цьому, люди часто поводяться на кладовищах неетично і часто роблять це несвідомо, порушуючи негласні заборони. "Ми-Україна" пояснить, яких дій краще уникати під час відвідин цвинтарів, аби не накликати на себе осуд інших людей та не порушити спокій покійних. 

 

Вірування, прикмети, забобони

 

Різні культури мають свій "багаж" різноманітних вірувань, що пов'язані з поведінкою людей на кладовищі. Деякі з них все ж ґрунтуються на логіці. Як варіант: існує заборона щодо викидання сміття посеред цвинтаря. Вважається, що це зневага до місця поховання.

Інші — базуються на давніх уявленнях про світ мертвих. Зокрема, не рекомендується пити чи щось залишати "на пам'ять", адже це може "прив'язати" до людини небажану енергетику з кладовища.

Також прийнято вважати, що не можна голосно сміятися, фотографувати чужі могили або йти з кладовища, не вмившись — це символічне "зняття тіні смерті".

 

 


ТОП-10 заборон на кладовищі


- Гучно розмовляти та голосно сміятися;

- Фотографувати могили, робити селфі - це розцінюють як неповагу до мертвих;

- Ходити по могилах чи пам’ятниках. Так ви можете, хоч і випадково, але пошкодити місце поховання, чим образите родичів померлого власника поховання;

- Їсти, пити алкоголь чи влаштовувати пікніки. Цвинтар - це не місце для застілля;

- Залишати сміття чи зламані речі. Вони шкодять не лише довкіллю, а й загалом атмосфері місця;

- Забирати речі з чужих могил (навіть "знайдені"). Це вважається крадіжкою, ба більше - може нести вкрай неприємні енергетичні наслідки;

- Брати з собою тварин. Вони можуть нашкодити могилам і поводитись неадекватно; 

- Відвідувати цвинтар у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Цей пункт можна вважати табу як з моральної, так і релігійної точки зору.

- Йти з кладовища, не вмивши руки або не перехрестившись. Таким чином ви нібито ігноруєте очищення від так званої "енергії смерті", свідчить одна з прикмет. 

 

 

Повага передусім

 

Варто наголосити, що поведінка людини на кладовищі - в першу чергу відображає її ставлення до тих, хто вже відійшов у вічність, а також до близьких цих людей. Тож банальне дотримання простих правил допоможе не лише зберегти святість місця, а й уникнути неприємних поглядів та небажаних наслідків.  

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" в деталях пояснював, які продукти, згідно з існуючими прикметами, не можна носити на кладовище. 

Головне