Кавун — один із найулюбленіших фруктів улітку. Але щоб він був не тільки смачним, а й безпечним для здоров’я, важливо знати, коли саме його краще купувати. Надто ранні кавуни можуть бути недозрілими або містити шкідливі речовини. "Ми-Україна" розповість, коли починається справжній сезон кавунів, як правильно їх вибирати та зберігати після покупки.
Сезон кавунів в Україні
В Україні перші кавуни з'являються вже у другій половині червня. Як правило, це ранній врожай із південних регіонів. Такі плоди зазвичай вирощують у теплицях або під плівкою. Проте масовий сезон кавунів починається в липні. Саме тоді достигають кавуни, вирощені у відкритому ґрунті, без штучного пришвидшення росту.
Пік сезону припадає на кінець липня-серпень, коли кавуни найсолодші та найстигліші. У цей період їх найбільше і вони найкращі за смаком.
Варто зауважити, що раніше найбільша кількість смачних і натуральних кавунів надходила із південних областей України, особливо з Херсонщини, однак в умовах війни ці поставки, на жаль, стали неможливими.
Чому краще дочекатися піку сезону
Найкраще купувати кавуни в середині або ближче до кінця літа, коли триває їхній природний сезон. У цей час вони стиглі, соковиті й солодкі, бо визрівають у сприятливих умовах без прискорювачів росту. Зазвичай це період з кінця липня до кінця серпня. Саме в цей період ягода найсмачніша.
Що стосується початку сезону, то кавуни під час нього менш ароматні, в порівнянні з піком. До того ж у розпал збору врожаю кавуни стають доступнішими за ціною. Якщо хочеться не лише смачно, а й безпечно поласувати кавуном - краще все ж дочекатися серпня.
Смачний і безпечний кавун - як його обрати
- Подивіться на колір і пляму знизу. Стиглий кавун має матову шкірку, а знизу світло-жовту або кремову пляму;
- Прислухайтесь до звуку. Якщо він глухий, ніби порожній усередині - супер, в таких ягодах м'якуш соковитий та стиглий;
- Зверніть увагу на вагу. Візьміть кілька кавунів однакового розміру і порівняйте. Стиглий повинен бути важчим за інші, адже містить багато соку;
- Огляньте шкірку. Вона має бути цілою, без тріщин, м’ятих ділянок або мокрих плям;
Крім того, варто додати, що перед споживанням кавун обов'язково потрібно вимити, адже на шкірці часто буває бруд та мікроби. Якщо після розрізання та смакування ягодою частина з неї у вас все ж лишилася, покладіть її у контейнер і зберігайте в холодильнику. Так кавун залишатиметься свіжим кілька днів.
На завершення додамо, що кавуни можна побачити в активному продажу вже з середини червня, але справжній сезон розквітає з липня по серпень. Саме в цей час фрукти найніжніші й найсолодші, а ціни — найоптимальніші.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, як правильно щепити кавуни та гарбузи, аби в майбутньому отримати гарний врожай.