Секретна роль антидепресантів під час схуднення: чим "препарати для душі" допоможуть тілу

Секретна роль антидепресантів під час схуднення: чим

Коли мова заходить за процес схуднення, як правило, перше, що спадає на думку - це дієта, спорт, здоровий сон і харчування. Однак не менш важливим є й те, як ви себе почуваєте в емоційному плані. Постійні стреси, тривожність, втома чи депресія насправді дуже сильно впливають на вагу. Під час таких станів люди здебільшого їдять більше, тягнуться до солодкого або шкідливої їжі, не контролюють апетит і гірше сплять. До всього, в ці періоди організм активно виробляє гормон кортизол, який здатен "блокувати" процес схуднення і "відкладати" жир. З огляду на це, вкрай важливо не лише контролювати їжу, аби скинути зайву вагу, а ще  й піклуватися про свій психічний стан. Детальніше про те, яким чином це робити, розповість "Ми-Україна".

Роль антидепресантів у схудненні

 

Антидепресанти не призначають спеціально для схуднення, але періодично вони все ж можуть допомагати із цим. Якщо людина почувається пригнічено, постійно тривожиться або нічого не хоче, то їй вкрай складно рухатися, правильно харчуватись, а також слідкувати за собою. В такому стані часто більшість стикається з переїданням або порушенням сну.

Водночас у момент, коли людина отримує правильне лікування, їй стає легше. Зокрема, покращується настрій і з’являється більше сил. Вона краще спить, рідше переїдає від стресу, з’являється бажання щось робити і змінювати у своєму житті. До всього організм починає працювати рівніше і спокійніше. Завдяки цьому може зменшитися вага, навіть без суворих дієт.
 

 

Також варто додати, що деякі види застарілих антидепресантів (як варіант трициклічні), мають здатність провокувати набір ваги. Однак  більш сучасні препарати, так звані пігулки нового покоління, особливо ті, що впливають на серотонін (їх ще називають СІЗЗС), рідко мають такий побічний ефект. Іноді буває навіть навпаки, коли вони допомагають краще контролювати апетит і не переїдати.
 

Самолікування - в чому загроза 


Попри те, що антидепресанти допомагають змінити самопочуття на краще, "звичайними" ці пігулки назвати вкрай важко і важливо пам'ятати, що призначати їх можуть виключно (!) лікарі. Що ж стосується самостійного прийому, то він може лише нашкодити - викликати побічні ефекти. Йдеться про такі наслідки:

- побічні ефекти,

- проблеми з серцем, 

- посилити тривожність,

- спровокувати набір ваги.

З огляду на вищевикладене, якщо реальної потреби немає, то такі препарати не дадуть користі, а навпаки - можуть погіршити стан.

 

 

Додамо також, якщо вам здається, що набір ваги може бути пов’язаний із стресом, тривогою чи емоційним виснаженням, найкращим варіантом буде звернутися за допомогою до спеціаліста (психолога чи психіатра - ред.). Вони допоможуть вам розібратися з внутрішнім станом. Коли ваше тіло і душа співпрацюватимуть, то здоров'я, сили і хороший настрій буде нормалізувати значно легше.

На завершення варто підкреслити, що іноді зайва вага - це не лише ваше неправильне харчування, адже вона напряму залежить і від психоемоційного стану. Тож перед тим, як  ви надумаєте худнути, дайте відпочинок своїй нервовій системі.

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, що таке емоційне переїдання та яким чином його можна розпізнати за першими симптомами. 
 

Головне