Досить часто на грядках можна зустріти рослини, які обліплені дрібними комашками — попелицями. Вони харчуються соком, виснажуючи рослину, тож при посадці потрібно враховувати, які рослини шкідник оминає, а які полюбляє. Попелицю не варто ігнорувати, адже цей шкідник ослаблює імунітет рослин, сприяє поширенню вірусів і створює ідеальне середовище для появи сажистого грибка. Особливо неприємно, що попелиця розмножується дуже швидко — буквально за кілька днів колонія може покрити цілий кущ.
"Ми-Україна" детально розповість, до яких рослин ласа попелиця та як з нею боротися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зберегти город від слимаків: посадіть ці 7 рослин, яких вони бояться
Які рослини найчастіше атакує попелиця
Яблуня, вишня, смородина, аґрус, капуста, перці та троянди – це ті культури, які дуже полюбляє дрібний шкідник. Також він небайдужа до черемхи, калини, бузини, жимолості, акації, липи, жасмину та обліпихи. Тож висаджуйте ці рослини якомога далі від тих, які необхідні для харчування. Не оминає шкідник й квасолю, горох та баклажани.
Іншими словами, попелиця здатна уразити майже всі рослини на городі чи в саду, однак найбільше її приваблюють ніжні, молоді та соковиті частини рослин.
Як дізнатися, що рослина уражена попелицею
Першими ознаками зараження є викривлене, зморшкувате листя, поява липкої речовини (медяної роси) на стеблах та листках, гальмування росту рослини, а також поява чорного нальоту, що є грибком, який розвивається на продуктах життєдіяльності попелиці. Якщо придивитись, можна побачити і самих шкідників — дрібних зелених, чорних або сіреньких комах, що скупчуються колоніями.
Як боротися з попелицею?
Серед багатьох народних методів боротьби з попелицею найефективнішими є хімічні препарати – інсектициди. Їх без страху можна використовувати на квітах. Але пам’ятайте, що на харчових рослинах інсектициди потрібно застосовувати чітко згідно з інструкцією.
Які рослини не любить попелиця і не селиться біля них
Окрім цього є рослини, які відлякують попелиць. Серед них: календула, хризантеми, чорнобривці, базилік, коріандр, часник, цибуля, м’ята, фенхель, ромашка та лаванда. Їх можна висаджувати поряд з рослинами для харчування, аби відлякати шкідника від урожаю.
Також дрібний шкідник має ворогів: жуків-сонечок та птахів. Висаджуйте моркву, кріп чи петрушку, аби привабити корисних комах й вони захистять ваш врожай.
З приходом тепла всі дачники повертаються на дачі і нерідко стикаються з великою кількістю шкідників в будинках. Дізнайтеся, як вивести комах з будинку.