Ранкова нудота у вагітних: скільки триває токсикоз і як полегшити цей неприємний стан

Ранкова нудота у вагітних: скільки триває токсикоз і як полегшити цей неприємний стан

Одним із найрозповсюдженіших симптомів у вагітних є ранкова нудота. Найбільш часто вона зустрічається в першому триместрі, приблизно на 5-6 тижні, проте може "накривати" жінок і на більш пізніх термінах. Такий стан пов'язаний з гормональними змінами в організмі, зокрема, через різке підвищення рівня ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну людини - ред.) та естрогену. Крім того, організм майбутньої мами адаптується до нових умов, а шлунково-кишковий тракт реагує на це підвищеною чутливістю. Детальніше про те, які симптоми супроводжують токсикоз та як із ним боротися, розповість "Ми-Україна".

Токсикоз та його "товариші"

 

Крім неприємного відчуття у вигляді ранкової нудоти, перший триместр вагітності може супроводжуватися ще й такою симптоматикою: 

  • блювота,
  • втрата апетиту,
  • посилена реакція на запахи,
  • загальне нездужання.

Варто наголосити, хоча токсикоз у вагітних і є доволі неприємним явищем, цей стан вважається цілком нормальним.

 

 

Скільки триває неприємний стан

 

Переважна більшість майбутніх мам страждають на токсикоз до 12-14 тижня вагітності, тобто до завершення першого триместру. Саме в цей період організм пристосовується до нових гормональних  змін.

При цьому в деяких випадках нудота може зберігатися й після 16 тижня, однак в цьому випадку її інтенсивність часто відчутно зменшується.  Якщо ж блювання дуже часте, варто звернутися до лікаря, адже цей стан може призвести до зневоднення, втрати ваги та навіть загального виснаження. Лікарі називають цей стан  гиперемезис вагітних (патологічний токсикоз, який потребує медичного втручання - ред.).

 


Як полегшити стан при токсикозі


Вагітні, як правило, вдаються до медикаментозної терапії вкрай рідко, тому боротися з симптомами токсикозу доводиться за допомогою домашніх методів, а саме: 

- Починайте ранок з легкого перекусу (наприклад, сухариків або крекерів). З'їсти їх краще за все ще до того, як ви встали з ліжка;

- Харчуйтеся впродовж дня невеликими порціями кожні 2–3 години, уникаючи переїдання;

- Пийте достатньо води протягом дня (можна додавати до неї лимон);

- Додайте до раціону імбир (краще підійдуть чай або льодяники);

- Уникайте різких запахів, гарячої та жирної їжі, які можуть провокувати нудоту.

- Більше відпочивайте, гуляйте на свіжому повітрі та зменшуйте рівень стресу.

За потреби лікар може порекомендувати пропити вітаміни або безпечні препарати, якщо симптоматика надто нестерпна.

 

 

На завершення підкреслимо, що токсикоз - тимчасове явище, одна воно може відчутно погіршувати самопочуття вагітної. 
Підтримка близьких  та медиків, а також турбота про себе допоможуть пройти цей непростий період і налаштуватися на позитив. Будьте здорові!

Раніше "Ми-Україна" розповідав, які косметологічні процедури категорично не рекомендується проводити під час вагітності та чому. 

Головне