Звичка прогрівати автомобіль перед поїздкою є досить поширеною серед водіїв. Взимку це часто вважається необхідністю для оптимальної роботи двигуна. Однак, виникає питання чи варто це робити, коли температура повітря сягає 20°C і вище, та чи не стане це зайвим, дізнавався "Ми - Україна".
Принцип роботи двигуна
Після запуску двигуна мастило розподіляється по всіх його деталях, що необхідно для зменшення їх зносу. У більшості автомобілів цей процес займає небагато часу.
У холодну пору року, коли температура повітря низька, моторне мастило стає густим, що ускладнює змащення деталей двигуна. Це призводить до збільшення тертя в перші хвилини після запуску, поки масло не розігріється до нормальної температури. Такий процес може спричинити пришвидшене зношування компонентів двигуна.
В теплу пору року, завдяки меншій в'язкості моторної оливи, змащення відбувається швидше. Отже, вже через 20-30 секунд двигун готовий до руху. У сучасних автомобілях передбачені електронні системи управління двигуном, що оптимізують його роботу, усуваючи потребу в тривалому прогріванні.
Негативні наслідки прогрівання в теплу погоду
Довге прогрівання двигуна в теплу пору року може мати кілька негативних наслідків для автомобіля. Серед основних:
- Перегрів двигуна. Тривале прогрівання без руху може призвести до перегріву мотора. Висока температура без достатнього охолодження може пошкодити важливі компоненти двигуна.
- Збільшення витрати пального. Прогрівання на холостих обертах витрачає більше пального, ніж звичайна їзда.
- Швидкий знос компонентів. Прогрівання без навантаження може призвести до швидшого зношування частин двигуна.
- Навантаження на акумулятор. Тривале прогрівання автомобіля в теплу пору року може створювати додаткове навантаження на акумулятор, що призведе до зниження дієздатності.
З огляду на це, все ж варто уникати тривалого прогріву в теплу пору року, адже це призводить до додаткових витрат і зносу частин автомобіля.
Насамкінець варто підкреслити, після запуску двигуна варто почекати лише 20-30 секунд, а потім плавно розпочинати рух. У перші хвилини поїздки уникайте різких маневрів та високих обертів. Такі дії допоможуть подовжити життя двигуна, а й, відповідно, вашого автомобіля.
Раніше "Ми - Україна" писав про те, що означає, коли антифриз змінив колір та як це впливає на стан авто.