Часто навіть найдосвідченіші автолюбителі не звертають увагу на деякі свої звички, які в подальшому можуть відчутно позначитися на технічному стані транспортного засобу. Навіть, попри те, що для гуру у водінні підтримка машини у належному стані здається надлегкою справою, деякі їх несвідомі дії можуть пошкодити її. Після цього, звичайно, доведеться звертатися до спеціалістів і відправляти авто на СТО, аби відремонтувати, спричинену зверхнім ставленням поломку. Як правило, це виливається у досить великі суми і купу нервів.
"Ми-Україна" розбирався, на які звички треба першочергово звернути увагу водіям і спробувати викоренити їх назавжди.
Пустий бак
Одна з найпоширеніших і вкрай поганих звичок керманичів є їзда з майже порожнім паливним баком. Зокрема, коли ви перебуваєте за кермом, а на бортовому комп'ютері загоряється індикатор низького рівня палива, потрібно якнайшвидше завернути до найближчої заправної станції та поповнити запаси палива. У протилежному разі, практично пустий бак є вкрай небезпечним як для нових моделей авто, так і для "літніх" транспортних засобів.
Через недостатню кількість палива може виникнути перегрів паливного насоса. Ще один наслідок таких дій - потрапляння осаду в паливну систему, що може спровокувати появу ще більш серйозних і дороговартісних несправностей автомобіля.
Нога на зчепленні
Другою поширеною серед водіїв звичкою, якої треба позбавитись (особливо це стосується керманичів, які є власниками "механічних" авто), є постійне тримання ноги на педалі зчеплення.
Через це педаль скоріше зношується, що в подальшому потребуватиме дорогого ремонту для заміни цієї важливої деталі.
"Контакт" із бордюром
Під час паркування автомобіля керманичі часто намагаються під'їхати якнайближче до бордюру, аби стати впритул біля нього, зекономивши навколишнє паркувальне місце. Водночас, варто зауважити, що регулярний "контакт" із бордюром може спричинити пошкодження шин і, попри те, що часто це появи великих проблем не провокує, регулярна звичка все ж може спровокувати появу на поверхні коліс значної кількості мікротріщин, що в подальшому прискорить їх зношування.
Стоянкові гальма
Досвідчені автолюбителі та працівники сервісів для ремонту машин радять водіям не забувати про потребу у використанні стоянкового гальма.
Навіть зважаючи на те, що в автівках, які оснащені автоматичною коробкою передач, передбачений режим "паркування", а в моделях з механічною коробкою достатньо залишити авто на передачі, не варто нехтувати цією функцією, адже це може призвести до виникнення зайвого навантаження на трансмісію.
Радимо все ж вдаватися до використання стоянкового гальма на регулярній основі, особливо, якщо транспортний засіб рухається по схилистій місцевості, адже на схилах навантаження зростає в рази і ризик виникнення пошкоджень відповідно також збільшується.
Прогрів двигуна
Наостанок варто наголосити, що не рекомендується також забувати або нехтувати прогріванням двигуна перед початком руху. Особливо це важливо у зимову пору року і сильний холод. У протилежному разі ігнорування відповідного правила може спровокувати швидке зношування двигуна, а його ремонт може влетіти надалі у досить велику "копійку"
Раніше "Ми-Україна" писав про найнеобхідніші речі, які повинні бути в машині в зимову пору року, а також розгорнуто пояснював, що таке автоцивілка без урахування зносу та яким чином вона позначається на компенсації і ремонті транспортних засобів.