Пішла кров з носа - коли це справді небезпечно?

Пішла кров з носа - коли це справді небезпечно?

Хоча б раз у житті, проте кожен із нас стикався з раптовою неприємністю, коли з носа починає йти кров. Часто це явище виникає раптово і так само зникає, не викликаючи у більшості жодних приводів для тривоги. Однак існують випадки, коли ця, здавалось би, побутова дрібниця - перший "дзвіночок" організму про наявність серйозних порушень. Коли варто бити на сполох, розповість "Ми-Україна".

 

Коли хвилюватися не варто 


Здебільшого носові кровотечі прийнято вважати локальною реакцією організму на певні внутрішні або зовнішні подразники, а саме:

- сухе повітря,

- перегрів,

- фізичне навантаження,

- стрес,

- легка травма носа.

Все вищеперелічене може спровокувати появу мікротріщин в судинах слизової, в результаті чого з носа може раптово піти кров.

 

 

Особливо чутливими до цього є літні люди, діти або ті, хто має схильність до підвищеного артеріального тиску. Також кров може йти при застуді, коли слизова пересихає та стає вразливою.

В таких випадках, як правило, кровотеча не триватиме більш 3-5 хвилин, а об'єм її не буде великим. Що стосується загального самопочуття, то воно також лишатиметься незмінним (за винятком зміни тиску). 


Небезпека, про яку ми не здогадуємось 


Бити на сполох потрібно в обов'язковому порядку тоді, коли:

- кровотеча триває довше 10–15 хвилин;

- неприємний стан повторюється часто і видимої причини на то немає;

- явище супроводжується слабкістю, запамороченням, блідістю, тахікардією;

- кровотеча виникає вночі або під час сну;

- кров йде з обох ніздрів одночасно;

- кровотеча має досить високу інтенсивність або містить згустки крові.

(!) Зверніть увагу, що така симптоматика може вказувати на наявність серйозних порушень в організмі, а саме:

- гіпертонічний криз,

- проблеми зі згортанням крові,

- захворювання судин,

- пухлини в носовій порожнині.

До всього регулярна кровотеча може свідчити про дефіцит вітамінів C або K, анемії або навіть порушень у роботі печінки.

 

 

Що робити


Не варто нехтувати зверненням до лікаря, якщо кров із носа - доволі часте для вас явище. В такому випадку спеціаліст повинен призначити комплексне обстеження для того, щоб знайти причину такого стану. Як правило це:

  • загальний аналіз крові,
  • коагулограма,
  • перевірка тиску,
  • огляд ЛОРа,
  • МРТ.

 

Що ж стосується подальшого лікування, то воно залежатиме від встановленої причини. Це може бути звичайна вітамінна терапія або ж більш серйозне медичне втручання. від звичайної вітамінної терапії до серйознішого медичного втручання.

Наостанок підсумуємо, що не кожна носова кровотеча є небезпечною, проте регулярні та сильні — це вже сигнал, який ігнорувати точно не можна. 

Раніше "Ми-Україна" писав про те, чому виникає весняна алергія та пояснив, яким чином її можна позбутися в домашніх умовах. 

Головне