Перезрілі банани: чи можна їсти і де можна використати

Перезрілі банани: чи можна їсти і де можна використати

Часто після купівлі гілочки бананів на нашій кухні з неї лишається один-два плоди, які вже встигли втратити свій первинний вигляд і потемніти. Це явище провокується звичним природним процесом дозрівання. І, хоча почорнілі банани можуть виглядати не зовсім апетитно, питання, чи варто їх їсти все ж іноді постає перед нами. 

"Ми-Україна" розбирався, чи не нашкодить здоров'ю чорний банан і як правильно зберігати цей фрукт, аби він тривалий час не псувався.

Перезрілий банан - що з ним робити

 
Якщо на шкірці фрукта з'явилися помітні коричневі плями, але всередині плід залишається свіжим, його можна спокійно їсти.

Водночас при купівлі таких бананів, на які часто в магазині встановлюють хороші знижки, варто звертати увагу лише на те, чи немає на шкірці ознак гниття, адже при вживанні такого плоду можна легко отруїтися. Це відбувається, адже вживання перезрілих плодів відчутно збільшує навантаження на шлунково-кишковий тракт. 

 

 

Почорнілі банани - чому не варто їсти 

 

Банани, які мають почорнівшу шкірку, здатні спровокувати появу низки проблем зі здоров'ям, а саме:

- у таких плодах міститься велика кількість тираміну, який діє як адреналін - підвищує рівень цукру та артеріальний тиск;

-  споживання почорнілих бананів може призвести до харчового отруєння з потенційними ускладненнями;

-  зіпсовані фрукти здатні погіршити роботу печінки та спровокувати сильне навантаження на неї; 

- у підгнилих плодах також міститься велика кількість антиоксидантів, що виникають внаслідок руйнування хлорофілу.

 
Чи є користь у напівзіпсованому фрукті 

 

Попри все вищевикладене, банани, шкірка яких почала темніти, але не встигла прогнити, все ж несуть в собі й певну користь. Зокрема, такі фруктові плоди здатні швидко насичувати організм необхідною енергією, що робить їх доволі популярними серед спортсменів, які використовують саме потемнілі банани для швидкого "заряджання" сил.

 

 

Зберігання свіжих бананів - як правильно це робити 

 

Першочергово зауважимо, що тримати банани у холодильнику - ідея не з кращих. Рекомендується після покупки покласти фрукт до сухого, прохолодного місця, до якого не потрапляють прямі сонячні промені.

Що стосується оптимальної температури, при якій варто зберігати плоди, то вона не повинна бути вищою за +12 градусів. Вища температура спровокує більш швидке дозрівання та передчасне псування фрукта.

Додамо також, що відомо не всім - банани можна заморожувати. Від того вони не втрачають своїх корисних властивостей. 

Перед тим, як покласти до морозильної камери, банани очищають, нарізають або перетворюють на пюре. Очищені плоди можна зберігати в морозилці до трьох місяців. 

Водночас, за умови, що ви заморожуватимете фрукт зі шкіркою, то не рекомендуємо зберігати його довше двох місяців. 

Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, що банан можна використати як основний інгредієнт маски для зволоження обличчя. Як її приготувати - читайте в матеріалі.

 

Головне