У сучасному світі переважна більшість жінок перебувають у постійній гонитві за ідеальними формами. Часто на цьому шляху деякі з них обирають більш прості варіанти без спорту та важких дієт, вдаючись до застосування медичних препаратів. Одним із найновіших та найрозрекламованіших наразі є "Оземпік". Раніше ці ліки використовувалися виключно діабетиками, однак з часом здобули славу "ін’єкційного засобу для схуднення". "Ми-Україна" вирішив розібратися, чи справді "Оземпік" настільки ефективний та безпечний, як стверджує реклама.
Як працює препарат
"Оземпік" має діючу речовину під назвою "семаглутид", яка належить до групи агоністів рецепторів GLP-1. Це гормони, що мають здатність прямо регулювати рівень цукру в крові, сповільнюючи випорожнення шлунка, знижуючи апетит і змушуючи організм швидше відчувати насичення. В результаті, вколовши собі цей препарат, людина споживає меншу кількість їжі та худне без надмірних зусиль.
Така цікава властивість препарату швидко здобула своїх прихильників не лише серед людей, які хворіють на діабет, а й тих, хто хоче схуднути швидко і без зайвих "заморочок".
Чудо-засіб чи прихована небезпека
Розглядаючи ймовірність схуднути за допомогою "оземпіка" варто пам'ятати - це не проста "вітамінка", а досить серйозний препарат, який може дати низки неприємних побічних реакцій для здоров'я, а саме:
- нудота та блювання,
- діарея або запори,
- болі в животі та здуття,
- зниження апетиту до критичного рівня,
- підвищений ризик панкреатиту,
- надмірне навантаження на жовчний міхур,
- порушення роботи нирок (рідко).
До всього вищепереліченого варто зважати й на те, що досить різке схуднення, яке було спровоковане штучною втратою апетиту, може вплинути також на м’язову масу, гормональний баланс та навіть психоемоційний стан.
Альтернативи існують?
Препарат "Оземпік" - швидкий, але не єдиний легкий спосіб на шляху до здорової ваги. Серед більш безпечних виділяють такі:
- Контроль калорій та збалансоване харчування;
- Активний спосіб життя з регулярними фізичними навантаженнями (кардіо + силові);
- Когнітивно-поведінкова терапія чи психопідтримка;
- Природні засоби, які покращують метаболізм (зелений чай, клітковина, чиста вода);
- Програмах зниження ваги з регулярним медичним контролем.
На завершення підсумуємо, що "Оземпік" й справді є доволі потужним препаратом, який здатен зменшити вагу та навіть допомогти при ожирінні. Однак у всьому варто "знати міру" і не зловживати такими серйозними медичними препаратами, сприймаючи їх як "черговий засіб для краси". Краще обирайте здорову альтернативу, адже на шляху до схуднення важливий не лише остаточний результат, а й те, як ви до нього дійдете.
Раніше "Ми-Україна" оприлюднив кілька цікавих порад, за допомогою яких можна схуднути і не набрати вагу повторно.