Опік від кропиви: як швидко зняти подразнення та біль без ліків

Опік від кропиви: як швидко зняти подразнення та біль без ліків

Мабуть, кожен, хто проводив час на природі в теплу пору року, знає неприємне відчуття опіку від кропиви. Він може викликати свербіж, почервоніння та печіння. Хоча ці прояви зазвичай минають самостійно, існують ефективні та доступні методи, які здатні значно полегшити стан шкіри. "Ми - Україна" детально розглянув способи швидкої допомоги при опіках кропивою.

 

Реакція шкіри на опік - чому пече

 

Опік звичайною кропивою може обернутися неприємними відчуттями. Її дрібні "волоски" легко проникають у шкіру, виділяючи подразнювальні речовини - гістамін, мурашину кислоту та ацетилхолін. Саме через них з'являється свербіж, печіння, почервоніння та іноді дрібні пухирці. Такі реакції зазвичай минають досить швидко, однак люди з чутливою шкірою або діти можуть реагувати на них досить гостро.

Зазвичай симптоми проходять за кілька годин, але вчасно надана допомога пришвидшить полегшення та допоможе уникнути розчісування.

 


Перша допомога при подразненні шкіри

 

Якщо ви зіткнулися свербежем, печінням чи іншим неприємними відчуттями важливо діяти швидко та обережно. Ось кілька ефективних порад, які допоможуть полегшити стан та зняти дискомфорт:
 
- Не розчісуйте місце ураження. Це одне з найважливіших правил, адже розчісування лише погіршить ситуацію, може викликати інфекцію чи навіть збільшити подразнення.

- Промийте водою. Обмийте уражену ділянку холодною водою, або якщо є можливість, зробіть холодний компрес на декілька хвилин, щоб зменшити відчуття печіння.

- Обробіть содою. Звичайна харчова сода має протизапальні та заспокійливі властивості. Зробіть розчин соди з водою, розмішайте до пастоподібної консистенції та нанесіть на місце ураження на декілька хвилин. Опісля змийте все водою. 

- Прикладіть огірок чи подорожник. Ці засоби допоможуть зняти запалення та охолодити місце печіння чи свербежу. Просто натріть шкіру свіжим огірком або прикладіть розім’ятий лист подорожника.

 

 

Коли потрібно звернутися до лікаря


Зазвичай опіки від кропиви не становлять загрози для здоров’я і не потребують лікування, іноді все ж варто звернутися за медичною порадою, за умови, що:

- Шкіра сильно набрякла та болить;
- Подразнення не минає понад добу;
- У вас є алергія на рослини чи інші хронічні проблеми зі шкірою.

Що стосується дітей, вони мають надчутливу шкіру, тому реакції можуть бути більш вираженими. Рекомендується спостерігати за місцем опіку уважніше. 

 


Наостанок підкреслимо, обпікшись кропивою, не варто панікувати. Головне, не чухати уражену ділянку і вчасно вжити необхідних заходів для полегшення стану.

Раніше "Ми-Україна" писав про те, що категорично не можна мазати йодом та пояснив причини, про які багато хто може навіть не здогадуватися.

Головне