Не садіть ці рослини біля картоплі: вони приманюють дротяника і зіпсують врожай

Не садіть ці рослини біля картоплі: вони приманюють дротяника і зіпсують врожай

Картоплю вирощує кожен городник. Вона годує родини, зберігається надовго і є базою для десятків страв. Але все частіше навіть досвідчені дачники зіштовхуються з проблемою: картопля пошкоджена, гниє, а всередині – ходи й темні отвори. І винуватцем цього є не лише колорадський жук, який "працює" здебільшого надземно. Куди більш підступним є дротяник – личинка жука-лускуна, яка живе під землею та поїдає бульби зсередини. І мало хто здогадується, що ми самі можемо привабити цього шкідника на свої ділянки.

Які рослини приваблюють личинок жука-лускуна, або як їх ще прийнято називати дротяники, читайте на "Ми-Україна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим полити картоплю за два дні перед висадкою — обробка для врожайності

 

Чому дротяник з’являється саме у вас на городі

 

Цей шкідник віддає перевагу вологим, злегка кислим ґрунтам, де достатньо корму у вигляді злакових рослин. І саме тому проблема починається не з посадки картоплі, а з того, що ви висаджуєте поряд або що залишаєте на ділянці після збору врожаю. Особливо уважно слід поставитися до вибору сидератів — рослин, які використовують для покращення структури ґрунту.

Жито – ворог чи друг?

Жито вважається одним із найпопулярніших сидератів. Воно чудово розпушує ґрунт, пригнічує ріст бур’янів і навіть зменшує кількість шкідників, зокрема нематоди. Але тут криється пастка. Якщо на ділянці вже є дротяник — сіяння жита лише посилить проблему.

Жито, як і всі злакові культури, є ідеальним кормом для дротяника. Висіваючи його після збирання картоплі, ви створюєте для шкідника "курортні умови" — він лишається на ділянці, активно розмножується й залишається зимувати просто в кореневій зоні. А навесні з новою силою атакує посаджену картоплю.

Пирій — головний союзник дротяника

Ще один небезпечний фактор — наявність бур’янів, і насамперед — пирію повзучого. Ця багаторічна злакова трава є справжнім делікатесом для дротяника. Якщо ваші грядки заростають пирієм, не сподівайтеся на успішну боротьбу зі шкідниками. Вони завжди будуть повертатися на родючі місця. Тому перше, що потрібно зробити — ретельно очистити ділянку від пирію, витягуючи кореневища повністю, а не просто зрізаючи зелену частину.

Підкислений ґрунт — ласощі для шкідників

Багато садівників у гонитві за врожаєм щедро удобрюють свої грядки мінеральними добривами, не замислюючись, що деякі з них, зокрема азотні, суттєво знижують pH ґрунту, роблячи його кислішим. А дротяник, як відомо, надає перевагу саме кислим ґрунтам. Якщо ж ваш город на природно кислих або слабкокислих ґрунтах — не варто захоплюватися такими підживленнями. Краще нейтралізувати кислотність вапнуванням, використовуючи доломітове борошно або деревний попіл.

 

як вивести дротяника з землі

 

Чим замінити жито, якщо боретесь із нематодою?

 

І тут постає складне запитання. Жито чудово бореться з нематодою, яка вражає корені томатів, картоплі, суниці. Але якщо на ділянці також активно розвивається дротяник — посіви жита доведеться скасувати. Що ж тоді робити?

Є інші сидерати, які не так приваблюють дротяника. Наприклад, гірчиця, олійна редька або люпин. Вони також пригнічують нематоду, але при цьому не слугують кормом для шкідника. Тобто дають користь без побічного ефекту. До того ж гірчиця має бактерицидні властивості, а її коренева система чудово оздоровлює ґрунт.

Сезон посадки картоплі вже настав. Читайте, які помилки призводять до втрати врожаю картоплі, а також які сорти картоплі дають щедрий великий врожай бульб.

Головне