Найпоширеніші 7 міфів про манікюр: що правда, а що ні

Найпоширеніші 7 міфів про манікюр: що правда, а що ні

Манікюр вже давно став невіддільною частиною сучасного догляду за собою. Всі прагнуть мати доглянуті руки з акуратним покриттям. Проте попри популярність цієї процедури, в суспільстві й досі вирує маса міфів, які вводять в оману навіть тих, хто неодноразово сидів у манікюрному кріслі. Одні впевнені, що гель-лак шкодить нігтям, інші бояться ламп, які використовуються під час сушіння покриття.

У цій статті читайте про найпопулярніші помилкові переконання, що стосуються манікюру та догляду за нігтями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трендовий манікюр на травень 2025 – ТОП 5 стильних ідей

 

Міф №1 — нігтям потрібен інколи відпочинок від гель-лаку

 

Одне з найпоширеніших переконань — нігтям потрібен відпочинок від гель-лаку. Прихильники цієї думки стверджують, що нігті повинні "дихати", тому необхідно регулярно залишати їх без покриття. Але з анатомічної точки зору нігтьова пластина — це мертва тканина, яка не бере участі в обміні речовин. Вона не має потреби в "диханні". Тож якщо майстер виконує свою роботу акуратно, не травмує поверхню пластини та використовує якісні матеріали, носіння гель-лаку жодним чином не шкодить нігтям.

 

чи шкодить гель лак нігтям

 

Міф №2 — гель-лак сильно псує нігті 

 

Інший популярний міф — гель-лак псує нігті. Насправді, якісний продукт у поєднанні з правильним нанесенням і безпечним зняттям не створює жодних проблем. Нігті можуть постраждати лише в тому випадку, якщо покриття видирається з силою, пластина перепилюється до тонкої прозорості або ж використовуються агресивні хімікати без захисту. Шкода виникає не від самого матеріалу, а від некоректної техніки.

Ще одна небезпечна звичка — знімати гель-лак удома без професійних засобів і навичок. Часто жінки, помітивши, що покриття почало відшаровуватись, віддирають його пальцями чи гострими предметами. Це призводить до відриву разом з частиною нігтя, утворення борозен і навіть розшарування. Безпечне зняття можливе лише в умовах салону або за наявності спеціальних рідин, інструментів і знань.

 

Міф №3 — нігті не можна підпилювати у різних напрямках

 

Не менш поширеною є думка, що нігті не можна підпилювати в різних напрямках. Вважається, що це призводить до розшарування. Проте форма підпилювання — не головний чинник. Важливішу роль відіграє якість самої пилочки. Металеві пилочки з грубою абразивністю дійсно можуть пошкодити нігті. Тоді як м’які скляні або лазерні пилочки з абразивністю 150–180 грит абсолютно безпечні незалежно від напрямку рухів.

 

Міф №4 — чим частіше пиляєш нігті, тим швидше вони ростуть

 

Не менше суперечок викликає питання росту нігтів. Існує міф, ніби після обрізання або підпилювання вони починають рости швидше. Проте ріст нігтів — це індивідуальна особливість, закладена на генетичному рівні та залежить від обміну речовин, харчування і стану здоров’я. Регулярна стрижка допомагає зберігати охайний вигляд, але не прискорює ріст.

 

як доглядати за нігтями

 

Міф №5 — олійки та ванночки сприяють швидкому росту нігтів

 

Часто можна почути, що ванночки та олійки укріплюють нігті. Проте, якщо бути точними, ніготь, як і волосся, не відновлюється. Всі ці засоби впливають на шкіру довкола, кутикулу, покращують зовнішній вигляд, але не здатні змінити структуру вже сформованої пластини. Тому не варто очікувати дива після кількох процедур.

 

Міф №6 — УФ-лампи викликають рак шкіри

 

Окрема категорія міфів пов’язана з використанням УФ-ламп. Через схожість випромінювання з солярієм дехто вважає, що лампи для сушіння гель-лаку можуть викликати рак шкіри. Але потужність таких ламп мізерна, а тривалість впливу — надто коротка. Дерматологи не фіксують зв’язку між звичайним манікюром і розвитком онкології. Для більшої безпеки завжди можна нанести санскрін на руки перед процедурою.

 

Міф №7 — вагітним не можна робити манікюр гель-лаками

 

І нарешті — заборона на манікюр під час вагітності. У деяких колах побутує страх, що компоненти гель-лаку всмоктуються через нігті й потрапляють у кров. Проте нігтьова пластина, як уже згадувалось, не є живою тканиною, вона не має судин і не може всмоктувати хімічні речовини. Тож при дотриманні стандартів гігієни та виборі перевіреного майстра манікюр абсолютно безпечний навіть для майбутніх мам.

Побутує думка, що деякі фази Місяця мають безпосередній вплив на стан нігтів та ефективність процедур — читайте у статті "Ми-Україна", коли в травні робити манікюр

Головне