Після святкових застіль і зимової ліні так хочеться повернутися до здорових звичок і знайти продукти, які не лише смачні, а й корисні. Крім того, взимку світлові дні значно коротші, а отже організму нерідко бракує корисних мікро- та макронутрієнтів, які безпосередньо впливають на наше здоров'я та самопочуття.
Які продукти варто додати в раціон у січні для відмінного самопочуття — читайте у статті "Ми-Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як часто можна їсти тунець: свіжа риба та консерви
Оселедець
Оселедець — доступна морська риба, багата на омега-3 жирні кислоти. Вони підтримують здоров’я серцево-судинної та нервової систем, покращують настрій, стимулюють роботу мозку та допомагають знизити рівень запалень. Дієтологи рекомендують вживати рибу 2–3 рази на тиждень. Оселедець найчастіше їдять у вигляді пресервів, але для максимальної користі краще вибирати цілу рибу, яку можна засолити самостійно.
Лосось
Лосось — це не лише делікатес, а й джерело білка, жирних кислот, вітамінів групи B та мінералів, таких як фосфор і калій. Однак важливо враховувати, що морська риба може накопичувати ртуть, тому її вживання слід обмежувати до 2 разів на тиждень. Порада для господинь: лосось добре поєднується зі спаржею, рисом і цитрусовими соусами.
Як приготувати лосось:
- Запікати у фользі з мінімумом спецій: сіль, перець, лимонний сік.
- Використовувати для приготування пирогів чи гарячих закусок.
- Засолювати самостійно для бутербродів чи салатів.
Апельсини
Апельсини — один із найкращих джерел вітаміну C, який підтримує імунітет і допомагає боротися з вірусами. Окрім цього, апельсини містять калій, фолієву кислоту та флавоноїди, що позитивно впливають на серцево-судинну систему, травлення та красу шкіри.
Як використовувати апельсини:
- Свіжий сік: для його приготування вибирайте важкі, соковиті фрукти.
- Соуси: апельсиновий соус чудово доповнює м’ясо або птицю.
- Десерти: цитрусове варення, салати з горіхами чи сиром.
Банани
Банани — ідеальний варіант для зимової енергетичної підзарядки. Вони містять калій, марганець і вітамін B6, які зміцнюють серце, імунітет і нервову систему. Зелені банани знижують рівень цукру в крові, що корисно для діабетиків та тих, хто худне.
Горіхи
Горіхи — джерело білків, клітковини, антиоксидантів та корисних жирів. Вони чудово доповнюють раціон узимку, забезпечуючи організм необхідними нутрієнтами.
Волоські горіхи багаті на омега-3 і вітамін E, які корисні для мозку і стресостійкості. Кеш’ю багаті на мідь і залізо, арахіс — на вітаміни групи B, а також вони містять мінімум вуглеводів. Мигдаль прекрасно підходить діабетикам і нормалізує травлення. Горіхи можна додавати в гранолу або десерти, а також використовувати для приготування салатів, наприклад, з куркою.
Раніше "Ми-Україна" писав перелік продуктів, які допоможуть стати бадьорішим, а також які каші протипоказано їсти людям із хронічними хворобами.