Представники покоління Y, яких ще називають "міленіалами" (народжені в період з 1981 по 1996 рік) та покоління X (1963-1975 роки) мають підвищений ризик розвитку 17 різних видів раку, включаючи рак грудей та шлунку. Про це свідчать дані нового масштабного дослідження, опублікованого в журналі The Lancet Public Health, пише The Independent.
Дослідники проаналізували дані про стан здоров'я понад 23 мільйонів пацієнтів з 34 типами раку за період 2000-2019 років, а також інформацію про більш ніж 7 мільйонів випадків смерті від 25 видів раку. Результати показали, що захворюваність на вісім з 34 видів раку зростала з кожним наступним поколінням, починаючи приблизно з 1920 року.
Особливо тривожним є те, що рівень захворюваності на рак підшлункової залози, нирок та тонкого кишківника серед міленіалів, народжених у 1990 році, виявився у два-три рази вищим, ніж серед бебі-бумерів, народжених у 1955 році, як серед чоловіків, так і серед жінок.
Дослідники пов'язують ці тенденції з унікальними соціальними, економічними, політичними та кліматичними умовами, в яких живе кожне покоління. Ці фактори впливають на схильність до ризиків розвитку раку в критичні роки розвитку.
"Зростання показників захворюваності на рак серед цієї молодої групи людей свідчить про зміну поколінь у ризику захворювання на рак і часто слугує раннім індикатором майбутнього тягаря раку в країні", - зауважив старший автор дослідження Ахмедин Джемаль.
Науковці застерігають, що без ефективних заходів втручання вищий ризик захворювання на рак серед молодого покоління може призвести до збільшення навантаження на систему охорони здоров'я в майбутньому, "зводячи нанівець десятиліття прогресу в боротьбі з цією хворобою".
Як писав "Ми-Україна" раніше, вчені визначили, що треба їсти жінкам, щоб жити довше.