Мікропластик у їжі: у яких продуктах його найбільше і як захистити здоров'я

Мікропластик у їжі: у яких продуктах його найбільше і як захистити здоров'я

Забруднення навколишнього середовища – одна з найбільших екологічних загроз нашого часу. Частинки пластику, які не піддаються розкладанню, потрапляють у природу, а звідти – в організм людини. Якщо ви дбаєте про своє здоров'я та хочете мінімізувати споживання мікропластику, варто переглянути свій раціон та звернути увагу на продукти, які містять його найбільше.

Про найнебезпечніші продукти, які "кишать" мікропластиком пише "Ми-Україна".

 

Які продукти мають найбільше мікропластику

 

Чай у пакетиках

Чай мікропластик

 

Більшість чайних пакетиків містять пластик, який при контакті з гарячою водою виділяє мільйони, а інколи навіть мільярди мікрочастинок. Замість пакетованого чаю краще обирати листовий, заварюючи його у спеціальних ситечках або френч-пресі.

Вода у пластикових пляшках

За оцінками експертів, у кожному літрі бутильованої води може міститися до 240 000 частинок мікропластику. Вони потрапляють у воду під час зберігання та взаємодії з пластиковою тарою. Щоб уникнути цього, рекомендується вибирати воду в скляних пляшках або використовувати фільтровану воду.

Молоко та молочні продукти

Де міститься мікропластик

 

Мікропластик може потрапляти в молоко через корми для корів та воду, яку вони споживають. Дослідження показують, що мікрочастинки пластику виявляють не лише у звичайному молоці, а й у продуктах, виготовлених із нього: сирі, йогурті, маслі.

Морепродукти та молюски

Через забруднення океанів та морів молюски та риба містять значну кількість мікропластику. Зокрема, при регулярному споживанні молюсків людина може отримувати до 11 000 частинок мікропластику на рік.

Рибні консерви

Ще один ризикований продукт. Пластикові частинки потрапляють у рибу не лише з води, але й із самої консервної банки, в якій вона зберігається. Чим довше триває зберігання – тим більше мікропластику в продукті.

Водорості

Мікропластик в продуктах

 

Морські водорості є природними фільтрами, які вбирають забруднення з води, зокрема мікропластик. Тому навіть корисні продукти на основі водоростей, такі як спіруліна або норі, можуть містити небажані домішки.

Рис

Чим шкідливий рис

 

Цей продукт вбирає воду в процесі росту, а разом із нею і мікропластик. Крім того, він часто зберігається в пластиковій упаковці, що також сприяє потраплянню мікрочастинок у крупу. Щоб зменшити кількість шкідливих речовин, рекомендується ретельно промивати рис перед приготуванням.

Морська сіль

Оскільки морська сіль утворюється шляхом випаровування морської води, у ній залишаються не лише корисні мінерали, а й токсичні частинки мікропластику. Найменшу кількість домішок має кам'яна та гімалайська сіль, тому варто надавати перевагу саме їм.

Яблука

Де міститься мікропластик в продуктах

 

Фрукти, особливо ті, що вирощуються на забруднених ґрунтах, можуть накопичувати мікропластик через кореневу систему. Яблука – одні з лідерів за вмістом мікропластику: до 233 000 частинок у кожному грамі. Щоб зменшити ризик, варто обирати органічні яблука та ретельно мити їх перед споживанням.

Мед

Дослідження показують, що мікропластик потрапляє у нектар разом із забрудненими частинками води та повітря. В результаті він виявляється навіть у натуральному меді. Найкращий спосіб мінімізувати ризики – купувати мед у перевірених пасічників, які займаються екологічно чистим виробництвом.

Кукурудза

У процесі вирощування та переробки кукурудза піддається впливу мікропластику. Після збору врожаю вона часто зберігається в пластикових контейнерах, що також сприяє забрудненню продукту. Варто надавати перевагу натуральній органічній кукурудзі без пластикової упаковки.

 

Як зменшити споживання мікропластику

 

  • Замініть пластикову тару на скляну або металеву.
  • Обирайте натуральні продукти та уникайте обробленої їжі.
  • Відмовтеся від одноразового пластику (пляшки, пакети, упаковка).
  • Пийте фільтровану воду або купуйте її в скляних пляшках.
  • Мийте та очищуйте продукти перед вживанням.

Раніше "Ми-Україна" писав про те, як мікропластик впливає на здоров'я та організм людини. 

Головне