У лютому настає найкращий час для зимової обрізки садових рослин, особливо якщо зима була м’якою, як от цьогоріч. У цей період морози вже не такі сильні, але бруньки ще не набухли, що робить обрізку безпечною для рослин. Вчасно проведена процедура стимулює активний ріст нових пагонів та забезпечує пишне цвітіння навесні та влітку.
Які рослини треба обрізати в лютому — читайте у статті "Ми-Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підготувати насіння до посадки: нюанси замочування для кращого врожаю
Які рослини потрібно обрізати в лютому
Гортензія
Гортензію необхідно обрізати у кінці зими, щоб вона добре розвивалася та рясно цвіла. Важливо правильно провести обрізку, адже помилки можуть призвести до відсутності цвітіння. Видаляйте лише мертву деревину та старі стебла, залишаючи каркас рослини недоторканим. Не чіпайте здорові бруньки, адже саме з них розвинуться майбутні суцвіття.
Якщо у вас гортензія волотиста або деревоподібна, її можна обрізати досить коротко – до рівня 2–3 бруньок на кожному пагоні. Це допоможе стимулювати активний ріст і забезпечить великі та яскраві суцвіття.
Будлея Давида
Будлея – одна з найкрасивіших садових рослин, яка радує розкішним цвітінням. Щоб вона мала гарний вигляд у сезон, у лютому потрібно позбутися хворих і засохлих гілок. Обрізку проводьте відразу після закінчення сильних морозів. Видаляйте всі слабкі пагони, мертві нарости та старі гілки, щоб стимулювати зростання молодих пагонів. Будлею краще обрізати радикально – залишати гілки висотою 20–30 см від землі. Такий підхід допоможе рослині омолодитися і дасть змогу утворювати сильні квітконосні пагони.
Троянди
Лютнева обрізка троянд допомагає формувати красивий кущ і сприяє рясному цвітінню. Видаляйте всі хворі, гнилі та пошкоджені пагони. Якщо цього не зробити, троянда витрачатиме енергію на слабкі гілки, замість того щоб спрямовувати її на утворення великих і здорових квітів.
Основний принцип обрізки троянд – залишити 3–5 найсильніших пагонів, які дадуть рясне цвітіння. Бічні пагони можна вкоротити на дві третини, що забезпечить формування пишного куща.
Загальні рекомендації для зимової обрізки
Проводьте обрізку в сухий, безвітряний день, коли немає сильного морозу. Використовуйте гострі інструменти. Обрізайте тільки чистими та продезінфікованими секаторами, щоб уникнути зараження рослин інфекціями. Робіть зрізи під кутом. Це дозволить воді стікати з поверхні зрізу і захистить рослину від загнивання.
Обробіть зрізи. Для запобігання хворобам використовуйте садовий вар або спеціальні антисептичні засоби. Не перетягуйте з обрізкою. Якщо запізнитися, рослина може почати активно рости, і обрізка стане для неї травматичною.
Також "Ми-Україна" писав про те, які квіти варто посадити у березні, щоб вони радували вас цвітінням аж до осені. А якщо у саду є сухі старі дерева, то прочитайте статтю, як правильно омолодити сад, щоб дерева могли знову квітнути і навіть давати врожай.