Крупи, які потрібно промивати перед варінням: особливості приготування, про які ви не здогадувалися

Крупи, які потрібно промивати перед варінням: особливості приготування, про які ви не здогадувалися

Часто перед тим, як розпочинати приготування чергової вечері, однією зі складових якої є каша, домогосподині задаються питанням - чи варто промивати крупу перед її варінням? Насправді все залежить не від самого способу приготування, а від виду обраної крупи. Зауважимо, що навіть новітні технології, які ми маємо на сьогоднішній день, не можуть забезпечити повноцінного дотримання гігієнічних норм при фасуванні продукції.  Тож, враховуючи те, що в деяких упаковках досі можна знайти дрібні камінці або лушпиння, тверді зерна перед приготуванням все ж мити рекомендується.

"Ми-Україна" розбирався, які крупи можна не промивати перед тим, як насипати у каструлю і варити, а які все-таки можна готувати без попередніх "заморочок". 

 

 

Який вид круп необхідно додатково промивати

 

Перед тим, як пересипати до каструлі та починати варити в обов'язковому порядку потрібно мити такі крупи:

- рис,

- гречка,

- пшоно,

- перловка, 

- горох,

- сочевиця

- нут.

Такі види круп потребують додаткової гігієни, адже попереднє миття позбавить їх борошнистості. Тим більше після промивання злипатися вони не будуть і піна на поверхні не  з’являтиметься.

Зауважимо також, що такі крупи, як горох, квасолю, рис, а також перловку рекомендується замочувати перед варкою. 

Що стосується температури рідини, в якій потрібно мити крупи, то в холодній воді краще промивати рис і пшоно. Водночас такі крупи як гречка, перловка, а також пшеничка крупа потребують промивання в теплій воді, що частково допоможе позбутися присмаку легкої гірчинки.

 

 

Які крупи мити не потрібно 

 

Немає жодного сенсу в промиванні таких круп:

- манка,

- вівсянка,

- геркулес.

Ці крупи  мають здатність швидко вбирати у себе вологу, тож, згідно з технологічними нормами, промивати їх перед тим, як збираєтесь готувати - категорично не рекомендується, адже вони стануть непридатними до вживання.

До того ж немає жодної необхідності у промивання такої крупи як булгур. Зазвичай він проходить попередню обробку перед потраплянням у пакет, тож для його приготування достатньо лише додати окріп. 

Ще однією крупою, яка не потребує попередніх обробок: ні промивання, ні замочування є кус-кус. Достатньо лише висипати його у ємність, відібрати великі домішки сміття і все - він готовий до варіння.

Також не варто промивати й кукурудзяну та ячну крупи. Перед варкою їх потрібно просто очистити від сміття руками або, використовуючи для цього звичайне дрібне сито.

 

 

Сподіваємось, що наші поради допоможуть вам, а також зекономлять ваш час під час приготування смачних обідів. Смачного!

Раніше "Ми - Україна" писав про те, як правильно і легко приготувати домашній майонез, а також оприлюднив покроковий рецепт чахохбілі з курки на сковороді.
 

Головне