Коли День Святого Миколая у 2024 році: дата, традиції та що треба знати про це свято

Коли День Святого Миколая у 2024 році: дата, традиції та що треба знати про це свято

Вже зовсім скоро, на початку грудня, ми святкуватимемо День Святого Миколая. Саме у цей день, згідно з давніми традиціями, Миколай приносить подарунки слухняним дітям та дарує радість усій родині. 

Коли саме святкують День Святого Миколая у 2024 році і що треба знати про цю дату – в матеріалі "Ми-Україна".

 

Коли День Святого Миколая в Україні у 2024 році

 

День Святого Миколая традиційно відзначали 19 грудня за старим стилем (Юліанським календарем). Проте, у 2023 році Православна Церква України перейшла на Новоюліанський календар, і тепер День Святого Миколая відзначається раніше – 6 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли Різдво у 2024 році – дата свята та чи буде вихідний

Хто такий Святий Миколай

 

Святий Миколай – один із найшанованіших християнських святих, відомий за своє милосердя, доброту і захист нужденних. Він народився у місті Патарі у III столітті та присвятив усе своє життя служінню Богові та допомозі людям.  Ставши єпископом міста Міри, Миколай прославився своєю безмежною добротою, зокрема допомогою бідним та дітям. Саме за це його прозвали Чудотворцем. 

 

 

Одна з легенд про Миколая розповідає, як він таємно допоміг збіднілому чоловікові, підкинувши йому гроші на придане для його трьох дочок, щоб вони могли вийти заміж.  Вважається, що завдяки цій історії з'явилася традиція дарувати дітям таємні подарунки.

 

 

Сучасний образ святого Миколая поєднує риси історичного християнського святого Миколая Чудотворця з казковим персонажем, який приносить дітям подарунки.

Святого Миколая в різних країнах називають по-різному. Наприклад, в США він – Санта-Клаус, у Франції – Папа Ноель, у Нідерландах – Сінтерклаас, у Німеччині — Святий Ніколаус, у Фінляндії – Йолупуккі.

 

Традиції на Святого Миколая 

 

Діти пишуть Святому Миколаю листи – описують свої бажання, перераховують усі добрі справи, які вони робили протягом року. 

У ніч з 5 на 6 грудня Святий Миколай приносить слухняним дітям солодощі та подарунки, які залишає під подушкою, в шкарпетках на каміні або в черевиках. Нечемним дітям жартома кладуть різочки (щоб вони задумались над поведінкою). 

 

 

Для віруючих цей день особливий і в церковному календарі. У церквах проводяться святкові служби, присвячені Святому Миколаю, під час просять допомоги та благословення на добрі справи.

Також в цей день слід допомагати іншим людям – нужденним, жебракам, сиротам.  А також не можна сваритися чи лихословити. 

Як раніше повідомляв "Ми-Україна", День святої великомучениці Катерини у цьому році за Новоюліанським календарем святкуватиметься 24 листопада. Раніше його відзначали 7 грудня (на 13 днів пізніше, ніж за новим календарем).

Головне