Їсти часник можна чи ні: які проблеми зі здоров'ям, можуть посилитися

Їсти часник можна чи ні: які проблеми зі здоров'ям, можуть посилитися

Одна з найпопулярніших спецій, яку можна зустріти чи не на кожній кухні - це часник. До всіх своїх природних корисних властивостей, відомих усім з давніх часів, він ще й здатен боротися з численними захворюваннями та підтримувати загальне здоров'я. Проте є у цього продукту й певні "мінуси". Зокрема, людям, які мають проблеми із шлунково-кишковим трактом його вживати взагалі не можна. Що ж стосується терапевтичних цілей, то таким людям рекомендується консультуватися з цього питання зі своїм лікарем.

"Ми-Україна" в своєму матеріалі розповість про негативні властивості часнику та пояснить, кому взагалі не можна їсти цю рослину.

Часник і його користь 

 

Регулярне вживання часнику може допомогти підтримувати організм у відмінній формі, адже він є потужним природним засобом із численними цілющими властивостями. Вони допомагають у боротьбі з багатьма захворюваннями. До того ж саме часник у народній медицині часник застосовується для лікування застудних захворювань, зміцнення імунітету, боротьбі із запальними процесами тощо.

 

 

- Антибактеріальні та антивірусні властивості. За їх рахунок часник здатен боротися з інфекціями, включаючи застуду, грип, а іноді навіть ангіну;

- Зміцнення імунітету. Якщо ви регулярно будете їсти хоча б по одному зубчику часнику, вітаміни та антиоксиданти, які в ньому містяться в часнику, активізують захисні сили організму, завдяки чому він краще протистоятиме інфекціям;

- Вплив на серце і судини. Однією з основних властивостей часнику є його здатність активно знижувати рівень холестерину, а також зменшувати артеріальний тиск. До всього, він ще й стимулює та нормалізує кровообіг;

- Антиоксидантні та протизапальні властивості. Часник здатен захищати клітини організму від пошкоджень, викликаних вільними радикалами. До того ж при регулярному вживанні він може знижувати рівень запальних процесів в організмі, зокрема, бореться з хронічними захворюваннями; 

- Антиканцерогенні властивості: Часник містить сірчані сполуки, які запобігають розвитку ракових клітин, зокрема в шлунково-кишковому тракті;

- Детокс організму. Часник сприяє очищенню організму від токсинів та важких металів. Особливо корисним це буде для тих, хто має хронічні захворювання. 

- Вплив на травлення. Ця рослина відмінно покращує перистальтику кишківника, а також стимулює виділення шлункового соку, що соєю чергою, допомагає у загальному процесі травлення в організмі. 


 

 
 
 Негативний вплив на організм

 

Попри свої численні корисні властивості, часник здатен завдавати і шкоду організму. За умови, що вживати його в надмірних кількостях, він може негативно вплинути на слизову шлунково-кишкового тракту, зокрема:

- викликати болі та печію,

- спровокувати появу здуття,

- загострити гастрит або виразку. 

До всього часник має властивість знижувати артеріальний тиск, що для окремої категорії людей може стати реальною проблемою, адже призведе до появи слабкості, головокружіння та навіть непритомності. Що стосується тих, хто приймає ліки для зниження тиску,  то ця рослина здатна посилити їх ефект, спровокувавши появу досить непередбачуваних наслідків. 

Вживання часнику в великих кількостях може викликати навіть алергічні реакції:

- висипання,

- свербіж або набряк, 

- набряк Квінке. 

Крім того, часник, який має властивість розріджувати кров, підвищує ризик виникнення неочікуваних кровотеч у тих людей, які приймають антикоагулянти.

Не менш неприємним наслідком при вживанні часнику є й його різкий аромат, який може спричинити появу певних незручностей. 

 

 

Скільки часнику можна їсти, аби він не завдав шкоди

 

Користь від часнику можна отримати, якщо вживати його помірно. Загалом, для більшості людей безпечна норма — це 1–2 зубчики часнику на день. Такої кількості достатньо, щоб отримати його корисні властивості, не наражаючи організм на ризик виникнення побічних ефектів.

За умови, що вживати його в більших кількостях, то можна отримати перелік проблем, про які ми розгорнуто розповіли вище: від здуття та болі в шлунку до алергії та навіть кровотеч. 

 

 

Раніше "Ми-Україна" писав про те, як потрібно правильно зберігати цибулю, аби та не проростала в домашніх умовах, а також поділився секретами гарного цибулевого врожаю.

Головне