Яку розсаду варто почати пророщувати в лютому: що сіяти для раннього врожаю

Яку розсаду варто почати пророщувати в лютому: що сіяти для раннього врожаю

Хоча у лютому природа ще спить під сніговим покривом, але для садівників уже починається новий сезон. Саме в цей період варто задуматися про вирощування розсади, щоб отримати міцні та здорові рослини для майбутнього врожаю. Овочі з довгим періодом вегетації, а також квіти, що повільно розвиваються, потребують раннього посіву. Тож правильний вибір культур і дотримання основних правил догляду дозволять виростити міцну та здорову розсаду, яка легко адаптується до відкритого ґрунту й порадує рясним урожаєм або яскравим цвітінням улітку.

Що варто починати пророщувати на розсаду у лютому — читайте на "Ми-Україна". 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вирощування помідорів в домашніх умовах: помилки, яких варто уникати

 

Овочі, які варто сіяти у лютому

 

Перш за все, варто звернути увагу на овочі, які мають довгий цикл розвитку або повільно проростають. У цей період варто висівати такі культури:

  • Помідори – обирайте ранні, середньостиглі та пізні сорти. Якщо є теплиця, то висадка розсади може бути значно раніше, що дозволить отримати ранній урожай.
  • Перець (солодкий і гострий). Його варто почати вирощувати у лютому, оскільки він повільно росте і потребує тривалого періоду для зміцнення, варто сіяти вже в лютому.
  • Баклажани для нормального розвитку потребують достатньо часу, тому ранній посів гарантує міцні рослини навесні.
  • Селера (коренева і листова) росте повільно, тому для великих коренеплодів важливо посіяти її якомога раніше.
  • Рання капуста (білокачанна, цвітна, брюссельська, броколі) – добре розвивається після висадки, якщо була вирощена розсадним способом.

 

Що посадити на розсаду у лютому

 

Які квіти варто сіяти в лютому

 

Любителі квітів також можуть почати підготовку, адже деякі декоративні культури потребують довгого періоду для проростання:

  • Петунія – одна з найпопулярніших квіткових культур, яка потребує багато часу для розвитку.
  • Лобелія повільно проростає, тому її варто сіяти вже у лютому.
  • Еустома (лізіантус) має тривалий вегетаційний період, тому висадка розсади в лютому дозволяє отримати квіти влітку.
  • Гвоздика Шабо також повільно розвивається, але при ранньому посіві радує квітами з початку літа.

 

Корисні поради для успішного пророщування розсади

 

Щоб розсада була міцною та здоровою, важливо дотримуватися правильних умов догляду. Лютий ще досить темний місяць, тому молодим паросткам потрібно додаткове підсвічування. Використовуйте фітолампи, щоб запобігти витягуванню рослин. Дотримуйтеся оптимальної температури для кожної культури. Наприклад, перці та баклажани потребують не нижче +22°C для гарного росту.

Уникайте надмірного поливу та вологи, щоб не спровокувати загнивання коріння. Також не забувайте про пересадку сіянців у більші ємності, щоб забезпечити кореневій системі достатньо місця для розвитку. За кілька тижнів до висадки у відкритий ґрунт поступово привчайте рослини до зовнішніх умов, знижуючи температуру в приміщенні.

Дізнайтеся, як правильно омолодити сад, якщо у ньому багато сухих та пошкоджених дерев. Також "Ми-Україна" писав про те, чому не варто використовувати стаканчики з-під йогурту чи сметани замість горщиків для розсади. 

Головне