Для переважної більшості людей, що звикли жити у швидкому ритмі, заморозка продуктів стала справжнім порятунком, адже часто вони банально не мають часу на приготування чи покупку їжі. Такий спосіб зберігання дозволяє економити час та суттєво подовжувати терміни придатності продуктів. Однак деякі з них категорично не рекомендується купляти вже в замороженому вигляді, адже у підсумку ви можете отримати не лише неприємний зовнішній вигляд товару, а й харчове отруєння. Детальніше про це в "Ми-Україна".
Втрата смаку і текстури
Деякі продукти не терплять заморозки, адже після розморожування втрачають не лише свій первісний вигляд, а й смак. Після цього вони можуть стати непридатними як для споживання, так і для приготування з них їжі.
Детальніше про деякі з них розповімо нижче.
Зелень (листова)
Переважна більшість листової зелені не рекомендується заморожувати. Як приклад, салат і базилік, які краще купувати свіжими. Заморозка змінює їх текстуру, через що вони стають дуже водянистими, що унеможливлює їх подальше використання як у салатах, так у вигляді гарніру.
Молочка
Молочні продукти, як правило, змінюють свою текстуру після заморожування та розшаровуються. Йдеться про молоко, йогурти та сметану, які після розморозки часто "беруть" грудочками або стають водянистими. Краще вказані продукти купувати у свіжому вигляді і не піддавати холодним температурам.
Жирне м'ясо
М’ясо з великим вмістом жиру (свинина, баранина) може змінювати свою консистенцію після заморожування і ставати більш жорстким. Це не лише погіршує смакові властивості, але й робить приготування страв важчим, тому для тривалого зберігання в холодильнику краще обирати менш жирне м’ясо або купувати його безпосередньо перед приготуванням їжі.
Картопля
Картоплю часто заморожують у вигляді фрі чи навіть пюре, проте звичайну, сиру, класти у морозилку категорично не рекомендується. Після розморозки вона стає м’якою, водянистою і має неприємний смак.
Деякі фрукти
Кавуни, огірки, апельсини не підходять для заморожування. Після вони втрачають свою форму, стають м’якими та водянистими. Замість цього краще купувати такі фрукти свіжими та використовувати їх відразу.
Яйця
Заморожувати яйця у шкаралупі взагалі небезпечно! Основна причина - вони можуть луснути, а вміст не зберегти свою консистенцію. Якщо заморожувати, то робити це можна тільки відокремивши жовтки від білків. Найкращим варіантом все ж буде купівля яєць у сирому вигляді.
Продукти, які можна купувати замороженими
Для деяких продуктів заморожування можна вважати абсолютно нормальним процесом. Він ніяк не впливає ані на смакові якості, ані на текстуру. Що не менш важливо, зберігаються й корисні властивості.
Йдеться про такі:
- Морепродукти. Риба, креветки та кальмари добре зберігаються в морозильній камері і не втрачають при цьому своїх властивостей;
- Ягоди. Малина, чорниця, полуниця чудово зберігають смак і можуть після розморожування (або навіть у замороженому вигляді) використовуватися в десертах чи смузі;
- Овочі. Броколі, горошок, кукурудза і морква - продукти, які здатні зберігати свої властивості після заморожування та не втратити при цьому своїх смакових властивостей.
На завершення підсумуємо, що не всі продукти варто заморожувати. Деякі з них ми все ж радимо купувати виключно у свіжому вигляді. Серед них ті, що втрачають свої смакові якості та корисні властивості після розморожування. Серед них зелень, деякі фрукти та жирне м'ясо. Водночас ягоди, морепродукти та овочі навпаки, прекрасно переносять заморозку, тож переживати щодо можливого їх псування через це точно не варто. Пам'ятайте, правильний вибір продуктів допоможе вам заощадити гроші та зробити харчування здоровим і смачним.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, які продукти не варто замовляти через Інтернет та чому.