У сучасних умовах, коли відключення електроенергії стали частиною реальності, питання про збереження продуктів без холодильника стає актуальним. У морозні дні продукти можна зберігати на балконі. На щастя, є чимало харчів, які не потребують особливих умов зберігання і можуть залишатися свіжими тривалий час.
Які продукти можуть довго зберігатися без холодильника та не зможуть швидко зіпсуватися — читайте далі на "Ми-Україна".
Сухі продукти
Сухі продукти є ідеальним вибором, адже відсутність вологи унеможливлює розвиток бактерій. Крупи та макарони можуть зберігатися роками в герметичних упаковках. Бобові, як от: горох, квасоля, сочевиця залишаються свіжими до 2-3 років, якщо тримати їх у сухому місці. Борошно у правильній упаковці і сухому приміщенні дозволяють зберігати його до 6-12 місяців.
Консерви та герметично запаковані продукти
Консервовані продукти — це справжній скарб для тривалого зберігання. Тушкованка або паштети залишаються придатними до вживання до кількох років. Рибні консерви також мають тривалий термін зберігання. Овочеві та фруктові консерви зберігаються довго, якщо банка герметична.
Продукти з природними консервантами
Деякі харчі природно захищені від псування завдяки своїм властивостям. Мед може зберігатися роками, адже має антибактеріальні властивості.
Сіль і цукор практично не мають терміну придатності, якщо їх тримати в сухому місці. Рослинна олія зберігається до 1 року без холодильника, якщо її берегти від світла. Сухофрукти, як-от курага, родзинки, фініки, та горіхи мають низький вміст вологи, що дозволяє зберігати їх місяцями. Головне — тримати їх у герметичних контейнерах подалі від вологи.
Овочі та фрукти, які зберігаються без холодильника
Не всі овочі та фрукти потребують холоду. Картопля, морква, буряк, цибуля та часник: їх можна зберігати кілька тижнів у прохолодному, темному місці. Яблука та груші за умови дотримання температурного режиму (+5...+10 °C) зберігаються кілька місяців.
Сушене м’ясо та ковбаси тривалого зберігання
Сушені продукти, як-от бастурма або ковбаси тривалого зберігання, можуть зберігатися при кімнатній температурі до кількох тижнів. Крім того, вони можуть стати джерелом білка, адже сире м'ясо та риба не зможуть довго постояти без холодильника.
Як зберігати продукти без холодильника
Тримайте продукти у герметичних упаковках, адже вона зменшує контакт з вологою та повітрям. Також тримайте їх якомога далі від сонячних місць, адже пряме світло може скоротити термін зберігання багатьох продуктів. Вологість є головним ворогом для більшості харчів, тож зберігайте їх у сухому місці. А для круп, горіхів та сухофруктів оберіть контейнери або банки.
Як раніше писав "Ми-Україна", організм потребує вітаміну D восени та взимку через дефіцит сонця. Як розпізнати нестачу вітаміну D в орагнізмі та чим варто харчуватися, щоб почуватися добре. Також раніше "Ми-Україна" назвав 30 продуктів, які варто додати до свого раціону для краси та здоров'я.