Одна з найпоширеніших причин появи печії - викид шлункового соку у стравохід. У цей неприємний момент переважна більшість людей намагаються самостійно впоратися з цим симптомом, використовуючи різні домашні рецепти. Однак, важливо знати, що не всі методи є безпечними, а деякі з них можуть навіть погіршити проблему. "Ми - Україна" пояснить, які найпопулярніші домашні засоби від печії можуть виявитися шкідливими для вашого здоров'я та чому.
Сода від печії - ілюзія полегшення
Звичайна харчова сода є доволі популярним засобом від печії, оскільки швидко нейтралізує шлункову кислоту, чим приносить миттєве полегшення. Проте, цей ефект є короткочасним і може мати негативний наслідок. Зокрема, після нейтралізації кислоти шлунок починає виробляти її у більшій кількості, що призводить до повторного стану через деякий час.
Варто зауважити, що регулярне використання соди, як засобу проти печії може порушити природний кислотно-лужний баланс у шлунку. Особливо небезпечною сода може бути для людей із серцево-судинними захворюваннями або проблемами з нирками, оскільки вона підвищує рівень натрію в організмі.
Печія та молоко - ефект бумеранга
Більшість людей використовують молоко, як домашній засіб проти печії, розраховуючи на його здатність нейтралізувати шлункову кислоту та зменшити неприємне печіння. Насправді цей ефект зазвичай є нетривалим. Молоко може викликати вироблення більшої кількості шлункової кислоти, що призведе до повторних неприємних відчуттів або навіть посилити їх через деякий час.
Крім того, людям, які не переносять лактозу, молоко може спричинити подразнення шлунково-кишкового тракту. Як приклад, спровокувати появу газоутворення, що лише погіршить і без того неприємні симптоми.
М'ятний чай - розслаблення сфінктера та погіршення печії
Доволі часто м'ятний чай рекомендують пити при печії, оскільки він може зменшити відчуття печіння та заспокоїти шлунок. Проте, для багатьох людей, особливо тих, хто має гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, вживання м'ятного чаю може мати негативний ефект. Рослина має властивість розслабляти нижній стравохідний сфінктер - м'яз, який запобігає зворотному закиданню вмісту шлунка в стравохід. Розслаблення сфінктера полегшує потрапляння шлункової кислоти в стравохід, що може призвести до посилення симптомів печії.
Таким чином, незважаючи на користь м'ятного чаю, насправді він може бути шкідливим для певних груп осіб, які схильні до рефлюксу або виразкової хвороби шлунка.
Запобігання неприємних відчуттів - прості поради
Легкі випадки печіння зазвичай не становлять загрози, проте частий їх прояв може свідчити про проблеми з травленням. Існують прості поради, що допоможуть уникнути неприємної симптоматики. Основними з них є:
- Не лягайте одразу після їжі. Бажано залишатися у вертикальному положенні щонайменше 2–3 години. У горизонтальному положенні кислота легше підіймається вгору.
- Уникайте переїдання, жирної, смаженої та гострої їжі. Їжте малими порціями 5–6 разів на день. Уникайте у своєму раціоні продуктів, які подразнюють шлунок: ковбаса, смажене, оцет, гострі спеції.
- Пийте воду маленькими ковтками. Часте пиття звичайної води в невеликих об’ємах знижує кислотність. Не пийте багато води одразу після їди.
- Носіть вільний одяг у ділянці живота. Уникайте тугих ременів, поясів, штанів або одягу, що стискають живіт. Тиск на шлунок сприяє витісненню кислоти в стравохід.
На завершення варто зазначити, що попри популярність домашніх методів у боротьбі з печією, багато з них можуть мати негативні наслідки, що здатні погіршити стан. Тож, обираючи один з них для себе, варто для початку впевнитись, що він вам не нашкодить.
Раніше "Ми-Україна" писав про те, які народні методи від печії здатні полегшити неприємну симптоматику.