У середу, 13 листопада, у світі відзначають Всесвітній день доброти та Міжнародний день незрячих людей. Православна церква вшановує пам'ять святого святителя Івана Златоустого.
У Панамі – День журналістів, в Аргентині – Національний день думки, в Еквадорі – Національний день освіти, у Грузії – День пам’яті 100 тисяч мучеників.
Про свята в цей день, які були народні прикмети, що не можна робити в цей день та хто святкує іменини – розповість "Ми-Україна".
Всесвітній день доброти
Всесвітній день доброти відзначається щорічно 13 листопада. Це свято було започатковане в 1998 році Всесвітнім рухом доброти (World Kindness Movement). Основна мета дня – привернути увагу до того, наскільки важливою є доброта в житті кожної людини.
У цей день людей закликають робити добрі справи: підтримати ближніх, допомогти нужденним, проявити чуйність і розуміння.
Міжнародний день незрячих
Це свято започатковане ООН, щоб привернути увагу суспільства до проблем і прав людей з порушеннями зору. Дата обрана на честь дня народження Валентина Гаюї – відомого французького педагога і засновника першої у світі школи для незрячих у Парижі. Саме він започаткував ідею навчання та підтримки незрячих, створивши рельєфно-лінійний шрифт, який значно полегшив процес навчання.
В Україні спостерігається зростання кількості осіб з порушеннями зору. За даними Національної служби здоров'я України (НСЗУ), у 2021 році було зареєстровано 17 478 осіб з втратою або погіршенням зору, у 2022 році ця кількість зросла до 19 551, а за перші 7 місяців 2023 року лікарі вже зафіксували понад 19 тисяч таких діагнозів, що перевищує показники за весь 2022 рік.
Церковне свято 13 листопада – День пам’яті Івана Златоустого
13 листопада Православна Церква вшановує пам'ять святителя Івана Златоустого, одного з найвидатніших проповідників і богословів християнства. Іван Златоуст жив у IV столітті та був архієпископом Константинополя. Він відомий своєю великою красномовністю, за що і отримав прізвисько "Златоустий" (тобто "Золоторечивий").
Іван Златоуст багато писав про милосердя, справедливість та смирення. Його твори і проповіді мали великий вплив на розвиток християнської думки, а його літургія, названа його ім’ям, досі використовується у православних богослужіннях. Він також прославився боротьбою за чистоту Церкви та допомогою бідним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли День Святого Миколая у 2024 році: дата, традиції та що треба знати про це свято
Народні прикмети на 13 листопада
- Якщо сьогодні сонячний і теплий день, то найближчими днями буде сильний вітер.
- Якщо горобці голосно цвірінькають – буде тепло найближчими днями.
- Мороз 13 листопада – вважається, що зима буде особливо морозною.
- Якщо на Івана ясна погода, то й зима буде м’якою та теплою.
Що не можна робити 13 листопада
- Не можна злословити та пліткувати.
- Не варто цього дня подорожувати.
- Позичати гроші або брати в борг.
- Не бажано виходити на вулицю після заходу сонця.
Іменини 13 листопада
День ангела святкують чоловіки з іменами Герман та Іван.
Як раніше повідомляв "Ми-Україна", у листопаді 2024 року в православному церковному календарі є декілька великих свят. Це Введення в храм Пресвятої Богородиці, святої великомучениці Катерини, апостола Андрія Первозванного тощо.