Як змусити себе швидко встати на роботу після свят - ТОП найдієвіших порад

Як змусити себе швидко встати на роботу після свят - ТОП найдієвіших порад

Новорічна ніч позаду, а це означає, що переважна більшість українців 2 січня повертається до робочої рутини. І, якби не було важко прокидатися зранку після святкового вихідного, зробити це все ж доведеться.

Для тих, хто вранці систематично натискає кнопку будильника "відкласти" по декілька разів, а після вимушеного пробудження ще кілька годин ходить неначе уві сні, "Ми-Україна" зібрав прості та дієві поради, які допоможуть прокидатися швидко, проте відчувати себе при цьому бадьорим, радісним і сповненим енергії.

Прокидатися вранці швидко - легко. ТОП порад

Лягайте ввечері раніше, аніж звикли

 

Один із найпростіших і найдієвіших способів - лягти спати раніше, адже для легкого пробудження потрібно гарно виспатись. Якщо ваш звичний нічний сон триває менше ніж 7-8 годин, організм просто не встигає відпочити, а відповідно відновитися.

Ба більше, за даними вчених, з 23:00 до 01:00 (і лише уві сні) у людини виробляється гормон росту, завдяки якому людина здатна зберігати бадьорість і навіть не набирати зайві кілограми.

Зі спальні потрібно прибрати всі гаджети

 

Переважна більшість людей, напевно, хоча б раз у своєму житті читали або чули те, що блакитне світіння мобільних телефонів, планшетів, комп'ютерів, телевізорів й інших гаджетів перешкоджає секреції гормону під назвою "мелатонін". Однією з основних його задач є міцний сон. З огляду на це спеціалісти радять не користуватися гаджетами перед сном і вже за кілька днів такого "відпочинку очей" хоча б за годину - півтори до сну ви зможете відчути суттєву різницю. 

Альтернативою може стати читання книги (звичайної, а не електронної) або можете зайнятися медитацією в напівосвітленій кімнаті, що також гарно повпливає на подальший сон і, відповідно, на пробудження зранку. 

Не варто їсти багато перед сном

 

Любителі щільно повечеряти пізно ввечері, а після одразу вкладатися в ліжко часто страждають від поганого сну та вкрай важкого пробудження. Це відбувається через те, що, замість відпочинку організм вимушений важко працювати, переварюючи те, що ви з'їли перед сном. До того ж в положенні лежачи шлунок починає сильно тиснути на діафрагму, що відчутно заважає вільному диханню, ба більше, ускладнює роботу серця. Через це людині стає душно та жарко, стискає серце і заснути упродовж кількох годин стає неможливим. 

Фахівці вважають, що вечеряти потрібно за три години до сну. До того ж переїдати ввечері не рекомендується. Такі складні вуглеводи, як рис, овочі, паста з грубого помелу - те, за що ваш шлунок і організм в цілому скаже "дякую". Не менш корисними стравами можуть стати сир, яйця, або риба та морепродукти.

Не варто пити багато води на ніч

 

Попри те, що пара келихів вина могли б допомогти гарно розслабитись перед сном, вчені переконані, що алкоголь відчутно впливає на якість сну, істотно знижуючи його. Зокрема, сон стає менш глибоким і частіше переривається.

Чим частіше вночі ви бігаєте в туалет від кількості випитого, тим більше ви не висипаєтесь. 

 

Будильник краще ставити на відстані від ліжка

 

Якщо будильник дзвонить в дальньому кінці кімнати, в будь-якому випадку доведеться встати — хоча б для того, аби вимкнути дратівливий сигнал. До того ж можна придбати будильник із підсвіткою, адже у зимову пору прокидатися важче, адже за вікном темно й організм часто сприймає це за глибоку ніч. Будильник із підсвічуванням імітуватиме світанок і пробудження буде даватися легше. 

Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, люди з нерегулярним режимом сну мають значно вищий ризик інсульту та інфаркту, незалежно від загальної тривалості їхнього сну. 

 

Головне