Зберігання саджанців у правильних умовах дає їм великий шанс добре вкорінитись після висадки в ґрунт, що забезпечить здоровий ріст і розвиток рослин протягом сезону. Проте не всі знають, що в неправильних умовах придбані заздалегідь рослини можуть не лише захворіти, а й померти. Аби цього не сталося важливо дотримуватися всіх важливих нюансів цього етапу. Детальніше про них в новому матеріалі від "Ми-Україна".
Умови зберігання саджанців
Зберігання саджанців, які ще "сплять" є важливим етапом у їх підготовці до висаджування. Для того, щоб забезпечити здоров'я та їх правильний розвиток, важливо створити для них відповідні умови зберігання. Ось кілька порад, як це правильно робити:
- Температурний режим. Таким саджанцям потрібна прохолода. Ідеальна температура для їх зберігання — від +1 до +5 градусів;
- Місце зберігання. Найкраще саджанці зберігати в темному, прохолодному місці, де немає різких коливань температури;
- Вологість. Надмірна вологість може призвести до гниття коренів, а недостатня — до їх пересихання;
- Перевірка стану. Якщо ви помітили ознаки гниття або пошкодження, видаліть пошкоджені частини, щоб уникнути поширення хвороб.
- Коріння. Саджанці з корінням часто вимагають зберігання у вологому середовищі, тож акуратно обгорніть їх корені в мокрий мох або пісок;
- Відсутність світла. У цей період саджанці не потребують сонячного світла, адже всі процеси в них зупинені.
За умови, що в саджанцях ви помітили підгнилі корінці чи зламані гілочки, то обережно видаліть їх, а місця зрізів обробіть фунгіцидом.
Зауважимо, що не рекомендується купляти саджанці, які вже "прокинулися" заздалегідь, адже тривалий час зберігати ви їх не зможете, яке б місце чи температурний режим для них не обрали. Якщо на саджанці ви бачите бліді пагони з невеликими листочками, це означає, що в них вже почалася вегетація і такий варіант вам не підходить.
Якщо ж такі вже придбані, краще одразу висадити їх у горщик, створивши для саджанця умови максимально наближені до висадки у ґрунт.
![](/img/forall/u/13/69/Screenshot_1515.png)
Де зберігати саджанці до висадки
Ось кілька варіантів, де саджанці можуть зберегти свої властивості до моменту висадки:
Підвал або льох. Важливо, щоб температура в підвалі була в межах +1-+5 градусів, а приміщення було добре провітрюване, що допоможе запобігти розвитку цвілі чи гниття;
Неопалювана теплиця. Ще один хороший варіант для зберігання саджанців, однак температура не повинна бути занадто високою, а рослини повинні мати достатньо простору. Не завадить в такому випадку й регулярний огляд рослин, адже температурні режими в теплицях часто коливаються;
Балкон або лоджія. Якщо температура на вашому балконі або лоджії не опускається нижче 0°C, це також може бути хорошим місцем для зберігання саджанців;
Ящики або контейнери з вологим піском. Такі ємності допоможуть утримувати коріння в хорошому стані. Однак рекомендуємо в такому випадку регулярно перевіряти вологість та стан кореневої системи, щоб уникнути гниття або пересихання.
Веранда. Якщо на веранді температура не опускається нижче 0°C і є достатньо світла, це також підходить для зберігання саджанців. Однак стежте за належним рівнем вологості, щоб рослини не пересихали.
Наостанок зауважимо, що зберігання саджанців до висадки вимагає уважного підходу та створення відповідних умов для кожного типу рослин: правильний температурний режим, оптимальний рівень вологості та захист від прямих сонячних променів - не лише хороший старт для подальшого розвитку, а й майбутнього врожаю.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, як правильно та в чому замочувати саджанці перед висадкою в ґрунт, а також поділився секретами