Авокадо — надвзичайно корисний фрукт. Якщо ви придбали авокадо за вигідною ціною або у великій кількості, його можна заморозити, щоб використовувати у майбутньому, адже фрукт доволі швидко псується. Замороження це дуже зручний спосіб продовжити термін придатності продукту, хоча й може трохи вплинути на текстуру та смак.
Як правильно заморожувати авокадо, щоб по максимуму зберегти його смакові якості та користь читайте у статті "Ми-Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вирощуємо авокадо з кісточки вдома — поради, щоб дерево плодоносило
Чи можна заморожувати авокадо?
Заморожування — це чудовий спосіб зберегти авокадо, хоча він є ніжним фруктом, який швидко темніє при кімнатній температурі. Авокадо краще заморожується, якщо дотримуватися певних правил. Не варто заморожувати перестиглі або цілі плоди, адже це може вплинути на якість і смак. Кісточку обов'язково потрібно прибрати, оскільки вона може змінити смакові властивості м'якоті.
Як правильно заморожувати авокадо
Спочатку авокадо слід розрізати на половинки або шматочки. Видаліть кісточку та шкірку. М’якоть можна залишити шматочками чи приготувати пюре. Нарізані шматочки авокадо потрібно викласти в герметичні пакети або контейнери. Перед цим обов'язково збризніть м’якоть лимонним соком — це допоможе уникнути окислення та зберегти яскравий колір.
Якщо плануєте використовувати авокадо для тостів або інших страв, зручно зробити пюре. Для цього ложкою дістаньте м’якоть, подрібніть її виделкою до однорідної консистенції, збризніть лимонним соком і розкладіть по пакетах або в формочки для льоду. Останній спосіб дуже практичний, якщо потрібно заморожувати невеликими порціями.
Герметичність упаковки є важливою, щоб уникнути проникнення запахів з морозильника. Після цього відправте авокадо у морозильну камеру.
Заморожування дещо змінює текстуру авокадо — воно може стати менш шовковистим і трохи гірчити. Втім, для приготування пюре, соусів або страв, де текстура не є критичною, цей спосіб є ідеальним.
Завдяки правильному заморожуванню, ви зможете насолоджуватися авокадо навіть у ті періоди, коли його складно знайти в продажу або ціна є занадто високою.
Раніше "Ми-Україна" писав про те, як приготувати низькокалорійні соуси на заміну майонезам, а також поради, як виростити ананас вдома.