З приходом весни і поверненням теплих сонячних днів усім нам хочеться більше перебувати на свіжому повітрі, зокрема на природі. Проте часто таке проведення часу може бути небезпечним, адже весна і літо - сезон кліщів. Ці паразити є вкрай небезпечними не лише для людини, а й для тварин, які часто складають їм компанію під час прогулянок. Основна небезпека цих павукоподібних в тому, що вони є переносниками вкрай важких захворювань і, хоча сьогодні існує величезний вибір лікарських препаратів, які відлякують кліщів, навіть вони не завжди є ефективними проти цих паразитів. "Ми-Україна" вирішив глибше покопирсатися в цьому питанні та допомогти врятувати домашніх тварин від укусів паразитів не лише медикаментозно, а й за допомогою натуральних засобів, які можна приготувати самостійно.
Натуральні засоби для відлякування кліщів
Доволі вираженою відлякувальною дією можуть "похизуватися" ефірні олії, які можна придбати чи не в кожній аптеці, не витративши при цьому багато коштів. Йдеться про такі:
- олія лаванди,
- олія евкаліпта лимонного,
- олія герані,
- олія цитронели,
- олія розмарину або м’яти.
Кожен із вищеперелічених засобів можна використовувати для захисту від кліщів таким чином:
Візьміть 1-2 краплі улюбленої вами ефірної олії та додайте їх у 100 мл води. Перелийте розчин, який у вас вийшов у флакон із пульверизатором і обприскайте ним шерсть тварини перед прогулянкою (!)уникайте області морди та очей). Якщо прогулянка досить довга, візьміть засіб із собою і повторіть процедуру за декілька годин. До всього, можна побризкати розчин й на нашийник улюбленця або шматочок тканини, який в подальшому ви зможете закріпити на ошийнику.
(!) Зверніть увагу, що ефірні олії - не простий продукт і використовувати їх потрібно з великою обережністю, адже деякі з них (наприклад олія чайного дерева) можуть бути вкрай небезпечними для тварин.
Радимо в такому випадку перед використанням такого засобу проконсультуватися з вашим ветеринаром.
Як витягнути кліща
Видалення кліща у тварини — важливий і відповідальний процес, адже неправильні дії можуть спричинити ускладнення: запалення, інфекції або навіть зараження хворобами, які переносять кліщі. Ось покрокова інструкція, як безпечно витягнути кліща у собаки чи кота в домашніх умовах.
Алгоритм дій:
- Одягніть рукавички та заспокойте вашого друга (краще, аби тварина була розслаблена);
- Візьміть пінцет або спеціальний гачок для кліщів (можна придбати у будь-якому зоомагазині чи ветеринарній аптеці);
- Захопіть паразита якомога ближче до шкіри (!)ні в якому разі не стискайте сильно його тіло.
- Обережно викрутіть кліща (!)не дьоргайте ривками)
- Обробіть ранку антисептиком (підійде хлоргексидин або спирт).
- Прослідкуйте за станом тварини після втручання. Якщо помітите надмірну слабкість температуру чи блювоту - мерщій до ветеринара!
(!) Категорично не рекомендується капати олію або спирт на кліща або витягувати його пальцями.
Про що забувати не варто
Зверніть увагу, що домашні засоби проти кліщів - лише допоміжний засіб та додаткова профілактика. Стовідсотковим засобом, який гарантує безпеку вони не є.
Такі засоби рекомендується застосовувати у вигляді додаткової допоміжної терапії із каплями чи таблетками, ефективність яких доведена.
Раніше "Ми-Україна" писав про те, як захистити сад від кліщів за допомогою рослин - які з них відлякують небезпечних комах.