Одним із найнеприємніших занять під час прибирання вдома переважна більшість господинь чи не одноголосно оберуть миття плити. Проте, попри складність очищення газових поверхонь, їх чистота є вкрай важливою, адже це не лише зовнішній вигляд, а й безпека вашого дому. Завдяки регулярному прибиранню бруду на поверхні та чистки газових пальників ви можете уникнути появи доволі небезпечних наслідків, як приклад, таких, як виникнення пожежі.
"Ми-Україна" розбирався, чи можна очистити газову плиту без зайвих зусиль та допомоги вартісних миючих засобів.
Очищення газових пальників
Пальники на газових плитах, як правило, "набирають" на себе бруду чи не найбільше. "Позмагатися" з ними у цьому може хіба решітка. Однак насправді мити їх не так складно, як може здатися на перший погляд. Для цього знадобиться спеціальна суміш, в складі якої будуть дріжджі, лимонний сік, оцет, а також зубна паста.
Рецепт: зробіть у мисці розчин з двох столових ложок оцту, однієї столової ложки зубної пасти та 8 грамів дріжджів.
Потому зніміть пальник з плити і занурте їх у миску з гарячою водою, попередньо вичавивши до неї сік одного лимона, приблизно на 15 хвилин. Після спливу цього часу витягніть пальники та за допомогою старої зубної щітки ретельно натріть їх раніше приготованою сумішшю.
Коли очищення буде завершено, прополощіть пальники теплою проточною водою та гарно висушіть перед тим, як встановлюватиме на місце.
Решітка - найважча частина у прибиранні плити
Решітка є одним із найбільш забруднюваних частин газової плити. На ній налипають жирові плями, а також прилипають часточки їжі. Однак за допомогою простого способу ви зможете повернути їй первісний вигляд, а саме:
- 15 грамів розпушувача змішайте з однією ложкою оцту та однією столовою ложкою засобу для миття посуду;
- Обережними рухами розподіліть отриману суміш на поверхні решітки, використовуючи при цьому звичайну поролонову губку або старий пензлик;
- Залиште "відмокати" на 10-15 хвилин для повного розчинення бруду і жиру;
- Ретельно промийте решітку у теплій воді та просушіть.
Зауважимо, що вищеперелічені засоби суттєво спростять миття вашої газової плити. Однак ми все ж радимо видаляти забруднення на поверхні та пальниках після кожного приготування їжі, завдяки чому в подальшому ви зекономите купу часу та сил.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, яким чином можна легко і за допомогою підручних засобів, які є чи не в кожного вдома, відчистити жалюзі на вікнах.