Переважна більшість людей асоціюють свята з теплими родинними зустрічами та приємним проведенням часу. Водночас є й такі, для кого як підготовка до свят, так і самі святкування - це суцільна напруга, яка занурює їх у глибокий стресовий стан.
Напередодні Нового року "Ми-Україна" вирішив зібрати найдієвіші поради, які допоможуть зробити святкову рутину приємною та безтурботною.
Попереднє планування
Серед основних чинників, які провокують появу стресу перед святами є брак часу. Для того, щоб уникнути цього, необхідно спланувати усе, що ви хочете встигнути зробити перед подією заздалегідь. Найкраще - за кілька тижнів, а може й навіть місяців до святкування конкретної події.
Спробуйте скласти план-список усіх запланованих завдань, а саме: придбання подарунків, сувенірів та продуктів, приготування святкових страв, прикрашання приміщення. Після чого розбийте їх по часу, що допоможе уникнути авралу в останні дні чи години до святкової події.
Реалістичні очікування
Варто визнати, що ідеальних святкових вечорів, які часто демонструють у фільмах, майже не буває. Тому потрібно бути готовим до того, що щось може піти не за планом: гості запізнилися або курка у духовці підгоріла. Це не повинно вас засмучувати, адже головним на свята є атмосфера, взаємопідтримка та проведення часу з близькими і дорогими серцю людьми.
Делегування завдань
Не варто звалювати на себе більше, аніж ви здатні зробити самостійно. Краще розділіть заплановані завдання між членами вашої родини або друзями: хтось може сходити за продуктами, дехто приготувати святкову вечерю, а окремі люди могли б прикрасити домівку або купити подарунки.
Завдяки цьому навантаження буде відчутно зменшеним, водночас сама підготовка більш спланованою, спокійною та цікавою.
Стабільний емоційний та фізичний стан
Не варто забувати про себе у моменти підготовки до свят. Регулярний відпочинок, фізична активність та здорове харчування - основні фактори, які впливають на самопочуття, тож ігнорувати їх не рекомендується.
Навіть у найбільш завантажені дні спробуйте знайти час для релаксу: погуляйте на свіжому повітрі, почитайте цікаву книгу, перегляньте улюблений фільм, послухайте музику або помедитуйте.
Фінансове перенапруження
Кожне свято завжди приходить пліч-о-пліч зі значними фінансовими витратами. Для того, щоб кількість виділених на святкування коштів не стала для вас шоком, сплануйте бюджет заздалегідь і суворо дотримуйтесь його надалі.
Усвідомте, що дорогі подарунки й пишні святкові застілля - не саме головне, адже із щирими словами, увагою та любов'ю близьких людей не зрівняється жоден вартісний презент або сюрприз.
Фокусування на позитиві
Не варто зосереджувати увагу на дрібних негараздах. Робіть усе можливе, аби фокусуватися виключно на радісних і теплих моментах. Проводьте більше часу з близькими, під час свят насолоджуйтеся спільними заняттями та спільно створюйте приємні спогади.
Варто підкреслити, що, дотримуючись вищеперерахованих порад, вам вдасться суттєво зменшити рівень стресу, а також в повному обсязі насолодитися підготовкою до святкування Нового року.
Гармонія, спокій і любов - одні з основних факторів, які повинні супроводжувати вас не лише на новорічні свята, а й кожного дня.
Раніше "Ми-Україна" розповідав, які страви приготувати для святкування Нового року та подачі яких продуктів та блюд краще цього року уникнути.