Як приготувати овочеву заправку для розсольника – рецепт на зиму

Як приготувати овочеву заправку для розсольника – рецепт на зиму

Коли настає сезон свіжих овочів, обов’язково варто зробити декілька баночок заправки для розсольника — супу з перловкою, огірками та томатами. Усі інгредієнти потрібно просто подрібнити, протушкувати разом з крупою, а потім розкласти по стерилізованих банках. У результаті ви отримаєте готову овочеву суміш, яку взимку достатньо додати до бульйону, і перша страва буде готова за лічені хвилини. Така заготівля суттєво заощадить час господинькам.

Як приготувати заправку до розсольника та законсервувати її — читайте на "Ми-Україна".

 

Консервована заправка до розсольника

 

заправка до супів на зиму рецепт

 

Інгредієнти:

  • Огірки – 3 кг
  • Помідори – 1,5 кг
  • Цибуля ріпчаста – 1 кг
  • Морква – 1 кг
  • Перлова крупа – 0,5 кг
  • Цукор – 4 ст. ложки
  • Сіль – 2 ст. ложки
  • Оцет 9% – 0,5 склянки
  • Вода – 0,5 склянки
  • Рослинна олія – 0,5 склянки

Як приготувати заправку для розсольника на зиму:

  1. Огірки ретельно промийте й наріжте невеликими кубиками. Якщо вам до вподоби м’якша консистенція, можна натерти їх на великій тертці. Цибулю почистьте та дрібно посічіть. Моркву очистьте і натріть на середній тертці.
  2. Помідори занурте на кілька секунд у киплячу воду, зніміть з них шкірку й наріжте кубиками або подрібніть блендером чи м’ясорубкою до стану пюре — як вам зручніше.
  3. Перлову крупу обов’язково добре промийте кілька разів у холодній воді до прозорості.
  4. У велику каструлю з товстим дном викладіть подрібнені томати, влийте воду, додайте сіль, цукор і рослинну олію. Поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Потім додайте всі підготовлені овочі та перловку. Добре перемішайте і тушкуйте на повільному вогні протягом приблизно 40 хвилин, періодично помішуючи, щоб маса не пригорала.
  5. За 10 хвилин до завершення приготування влийте оцет і ще раз усе перемішайте. Готову гарячу заправку одразу розкладайте у заздалегідь стерилізовані банки об’ємом 0,5 л. Закрутіть прокип’яченими кришками, переверніть банки догори дном і добре укутайте ковдрою до повного охолодження. З половини зазначеної кількості інгредієнтів виходить приблизно 6-7 півлітрових банок.
  6. Зберігайте готову консервацію в темному прохолодному місці — у коморі, підвалі або на кухонній полиці, якщо в приміщенні не дуже спекотно.

Якщо хочете, щоб перлова крупа була м’якшою в готовому супі, можна її попередньо замочити на кілька годин або відварити напівготовою перед тушкуванням. Огірки краще брати з вираженим смаком — ідеально підходять ґрунтові. І пам’ятайте: така заправка не лише для розсольника — вона смакуватиме і як гарнір до картоплі чи гречки, і навіть як овочева основа для тушкованого м’яса.

Також читайте на "Ми-Україна", як зберегти молодість серця. Американський кардіолог дав цінні поради

Головне