Яскравий і свіжий аромат мандаринів – символ зимових свят. Навіть цедру шкода викидати, адже вона пахне так приємно! Хороша новина: мандаринову шкірку можна засушити та зберігати, щоб насолоджуватися ароматом цілий рік. До речі, цей метод підходить і для інших цитрусових: апельсинів, лимонів, лаймів, клементинів чи грейпфрутів.
Як правильно засушити мандаринову цедру та для чого вона знадобиться кожній господині на кухні — читайте на "Ми-Україна".
Як засушити мандаринову цедру в духовці
- Розігрійте духовку до 120°C.
- Ретельно вимийте мандарини, бажано в гарячій воді, щоб видалити бруд і хімікати.
- Обсушіть їх за допомогою рушника.
- Вручну зніміть шкірку великими шматочками.
- Ножем акуратно зіскобліть білу серцевину зі шкірки, щоб прибрати гірку частину. Уся ароматна насиченість зберігається у верхньому яскравому шарі.
- Викладіть шкірку на деко в один шар. Запікайте протягом 1 години при 120°C або до стану хрусткої скоринки. Слідкуйте, щоб вона не підгоріла.
- Дайте шкірці повністю охолонути й перекладіть її до герметичної банки для зберігання.
Як використовувати сушену мандаринову цедру
Мандаринові шкірки для кулінарії
Подрібніть сушену цедру та додавайте до десертів, випічки, каш або чаю. Використовуйте для ароматизації супів, особливо гарбузового або морквяного пюре.
Для ароматизації будинку
Налийте воду в невелику каструльку та додайте сушену мандаринову шкірку. Додайте трави (м’яту, розмарин, лаванду) або спеції (палички кориці, зірочки бадьяну). Поставте на повільний вогонь і кип’ятіть без кришки. Аромат швидко наповнить ваш дім теплом і затишком.
Сушена мандаринова цедра – це універсальний інгредієнт, який подарує вам святковий настрій у будь-який час року!
Раніше також "Ми-Україна" писав більш детально про п'ять способів, яка користь від мандаринових шкірок у побуті та для чого вони можут знадобитися.