Як позбутися плісняви у шафах: ефективні методи та профілактика

Як позбутися плісняви у шафах: ефективні методи та профілактика

Часто через підвищену вологість і недостатню вентиляцію в наших помешканнях ми помічаємо появу вкрай неприємного явища - плісняви. Вона швидко розповсюджується у місцях, де відсутня повноцінна вентиляція повітря та може осісти навіть у закритих шафах, де грибок поступово "з'їдає" наш одяг, який позбавлений змоги "дихати".

"Ми-Україна" розібрав кілька простих методів, які допомагають вивести цвіль навіть з важкодоступних місць. 

 

Причини появи плісняви

 

Як правило цвіль з'являється через надмірну вологу та погану циркуляцію повітря. Зокрема, в закритому просторі, такому як шафи, вона може виникнути через зберігання вогких або не до кінця просушених після прання речей, а також потрапляння вологи ззовні, наприклад, через стіни або вікна, які не герметично закриваються.

До того ж грибок здатен виникнути й через неправильне зберігання речей, якщо вони не мають можливості "дихати" і постійно знаходяться в застояному повітрі. Особливо схильні до плісняви дерев'яні шафи, адже дерево поглинає вологу і служить ідеальним середовищем для розвитку грибка.

 

 

Як позбутися цвілі у шафах

 

Для запобігання підвищеній вологості та неприємному запаху в шафі, рекомендується використовувати осушувачі повітря. Під час прибирання важливо ретельно очищати внутрішні поверхні та застосовувати антисептичні засоби, при цьому слід відкривати шафу хоча б на кілька годин для провітрювання. Краще - на ніч.

Ось кілька дієвих лайфхаків, які приберуть запах цвілі та вогкість:

 

- Сік лимона. Лимонний сік також ефективно допомагає позбутися запаху плісняви. Для цього розведіть сік у теплій воді, змочіть ганчірку з мікрофібри в розчині та протріть стінки шафи. Після цього добре просушіть поверхню перед тим, як складати одяг;

- Шкірка з апельсинів (мандаринів, лимонів, грейпфрута або помело). Від неприємного запаху можна позбутися, використовуючи навіть шкірку цитрусових. Для цього підсушіть шкірку від фрукта та покладіть її в шафу;

- Оцет. Розчин ефективно усуває неприємний запах, грибок і бруд. Змочіть ганчірку оцтом і протріть усі внутрішні поверхні шафи. Потім залиште її відкритою для провітрювання, щоб запах оцту швидко вивітрився;

- Крейда. Щоб усунути вогкість з одягу, замість купованих поглиначів вологи можна використати саморобний засіб, який є доступним та натуральним. Для боротьби з вогкістю в шафі використовуйте просту крейду, на яку капніть кілька крапель ефірної олії. Потому розмістіть таку крейду в місцях з вогким запахом або пліснявою. Вона поглине вологу, а олія гвоздики з її антисептичними властивостями допоможе запобігти утворенню цвілі;

- Нашатирний спирт. Для усунення неприємних запахів з одягу змішайте 100 мілілітрів води з 2 столовими ложками горілки. Перелийте отриманий розчин у пульверизатор і обробіть ним тканину. Дайте одягу постояти протягом 30 хвилин, після чого можете прати його з порошком.

 

 

Як запобігти появі проблеми

 

Для попередження плісняви надзвичайно важливо забезпечити належну вентиляцію не лише в кімнатах, а й у місцях, де зберігається одяг. Зокрема, регулярно провітрювати шафи та зберігати в них речі виключно в сухому стані. Для посилення ефекту можна використовувати спеціальні засоби для боротьби з вогкістю, по типу абсорбентів вологи або влаштовувати систему вентиляції, що дозволить повітрю вільно циркулювати.
 
 Раніше "Ми-Україна" писав про те, як за допомогою кількох копійчаних засобів можна позбавитися молі, за умови, що шкідник вже з'явився у ваших шафах. 

Головне