Як підготувати насіння до посадки: нюанси замочування для кращого врожаю

Як підготувати насіння до посадки: нюанси замочування для кращого врожаю

Перед висіванням насіння в ґрунт досвідчені садівники часто замочують його у спеціальних розчинах. Основна мета таких дій -  стимулювання проростання паростків, покращення їх схожості, а також захист від ймовірної появи різноманітних хвороб. Цей процес є основоположною частиною підготовки насіння до посіву, оскільки дозволяє створити оптимальні умови для розвитку рослини та підвищити її стійкість до стресових факторів.

"Ми-Україна" розбирався, як правильно провести попередню підготовку та в чому краще замочувати розсаду. 

 

Попіл - в чому користь

Попіл містить в собі досить велику кількість корисних мікроелементів, вітамінів та навіть азоту, які вкрай позитивно впливають на розвиток і зростання розсади.

Для приготування розчину необхідно: змішайте 1 літр води та 2 столові ложки попелу. Залиште цю суміш настоюватися не менше 2-3 днів. Потому процідіть його через сито або марлю і замочіть в ньому насіння на одну ніч.

 

 

Замочування в соку алое

Сік алое має антисептичні властивості, допомагає знезаразити насіння від бактерій, а також стимулює проростання завдяки своїм біологічно активним речовинам.

Рецепт: візьміть листя алое, яке досягнуло 3-річного віку, загорніть у марлю та помістить на нижню полицю холодильника на 5-7 днів. Опісля вичавіть сік з листа у глибоку ємність, процідіть через дрібне сито чи марлю. Потому замочіть в розчині насіння на одну добу.

 

Засіб за копійки - розчин перекису водню

Це ефективний метод для знезараження насіння, прискорення проростання та покращення його схожості. Перекис водню має антисептичні властивості, допомагає знищити бактерії та грибки, що можуть бути на поверхні насіння.

Для приготування 100 мл перекису змішайте з 1 літром води і замочіть насіння в цій суміші на 30 хвилин. Потому просушіть його на батареї або під прямими сонячними променями - все, воно готове до висівок.  

Варто зауважити, що деякі рослини, такі як морква, щавель, петрушка, а також буряк рекомендується обробляти трохи слабшим розчином: на 1 літр води - 40 мл перекису. Однак замочування в такому випадку потрібно проводити упродовж 18 годин.

 

Марганцівка

 


Розведіть у склянці води (250 мл) 3 грами речовини та опустіть у розчин насіння перцю, баклажанів або капусти на 20 хвилин, водночас помідори, кукурудзу, квасолю, горох, а також редьку рекомендується витримувати в ньому 45 хвилин.

Зауважимо, що марганцівка останні роки не продається в Україні, проте багато хто має старі запаси, які досі використовують у господарстві в якості потужного антисептика. 

Цей метод рекомендується для знезараження насіння, профілактики грибкових та бактеріальних захворювань, а також для покращення схожості.

Мед - користь рослинам


Замочування насіння в медовому розчині є ще одним природним і ефективним способом стимулювати проростання, підвищення схожості та зміцнення здоров'я рослин. 

Ось як правильно приготувати: 1 чайну ложку меду на 1 літр теплої води.

Важливо (!) - вода не повинна бути гарячою (не більше 25-30°C). У протилежному разі корисні властивості меду будуть зруйновані. 

 

 

Наостанок зазначимо, що використовуючи вищеперелічені методи для попереднього замочування насіння, ви створюєте оптимальні умови для його проростання, що в подальшому позначиться на якості рослин.

Раніше "Ми-Україна" писав про те, які рослини обрати для висадки у березні, проте за умови, що цвісти вони будуть аж до настання морозів. 

Головне