Запалення вуха, або отит - це досить поширене захворювання, що може виникати в будь-якому віці. Найчастіше воно є наслідком вірусних інфекцій, переохолодження чи ускладненням після застуди. Серед основних симптомів є біль у вусі, шум та зниження слуху. Багато людей надають перевагу лікуванню в домашніх умовах, народним засобам, які допомагають зняти запалення та полегшити біль. "Ми - Україна" розглянув найпопулярніші методи народного лікування отиту, що можна використовувати, як доповнення до основної терапії.
Лікування народними методами
Для полегшення симптомів отиту та прискорення одужання народна медицина пропонує чимало простих, доступних і перевірених засобів. Їх можна використовувати вдома, дотримуючись обережності та, за умови, що немає ускладнень чи гнійного запалення. Ось декілька найефективніших народних методів лікування, які допомагають зменшити біль, запалення та покращити загальний стан:
Настій ромашки
Ромашка своїми природними діями виступає у ролі чудового антисептика. Полоскання горла або промивання вуха теплим настоєм ромашки допомагає зняти запалення. Для приготування настою необхідно залити 1 столову ложку ромашки склянкою окропу і настоювати 15–20 хвилин.
Камфорова олія
Один з найпопулярніших засобів лікування отиту - камфорова олія. Її слід підігріти до температури тіла та капати розчин у хворе вухо по 1–2 краплі, або ж робити компрес. Для цього змочену в олії ватку закладають у вухо на кілька годин. Камфора має зігріваючу та знеболювальну дію.
Настоянка прополісу
Прополіс - один з найкращих та найефективніших засобів лікування отиту. Настоянку можна придбати в аптеці або зробити самостійно. Її слід змішати з теплою олією у співвідношенні 1:2 та капати у вухо по кілька капель, або ж змочити у ній ватний диск і закласти у вушний канал.
Сік запеченої цибулі
Використання соку запеченої цибулі є одним з найстаріших варіантів лікування запалення вуха. Для цього необхідно запекти цибулю у духовці, дати остигнути, а потім вичавити сік і закапувати його у вухо по 2-3 рази на день. Цей засіб має протизапальні та антибактеріальні властивості.
Сіль - зігріваючий компрес
Ще одним з найстаріших та цікавих варіантів лікування отиту в домашніх умовах є компрес сіллю. Щоб зменшити симптоматику болю у вухах слід підігріти сіль на сковороді 5-7 хвилин, опісля загорнути в тканину і прикладати до хворого вуха. Завдяки цьому методу покращується кровообіг та зменшується біль.
Наостанок варто зауважити, що не всі народні методи можуть бути ефективними та заміняти повноцінно професійного лікаря. Особливо небезпечно займатись самолікуванням у разі гнійного отиту або при температурі. У таких випадках обов’язково зверніться до лікаря.
Раніше "Ми-Україна" пояснював, звідки береться шум та свист у вухах і чи можуть ці неприємні явища свідчити про наявність серйозної проблеми зі здоров'ям.