Як не переїсти на свята — корисні поради для здорового святкування

Як не переїсти на свята — корисні поради для здорового святкування

Свята – це час веселощів, смаколиків і застіль, але надмірне вживання їжі може вплинути на ваше здоров'я і самопочуття. Особливо це може бути небезпечним, якщо ви тримали сувору дієту перед святкуванням, адже переїдання калорійною їжею може призвести до неприємних наслідків.

Пропонуємо у статті "Ми-Україна" дізнатися корисні рекомендації, які допоможуть уникнути переїдання під час святкових застіль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Десять продуктів, які помилково вважають багатими на білок

 

Як не переїсти на свята 

 

Як не переїсти на свята за столом

 

Не сідайте за стіл голодним

Пропуск прийомів їжі може здатися гарною ідеєю для зниження калорій, але це тільки посилить апетит. Нерідко люди терплять цілий день нічого не їдять, бо очікують вечірнього застілля. Це не найкращий підхід. В результаті за святковим столом ви ризикуєте з'їсти більше, ніж потрібно. Щоб уникнути цього, дотримуйтеся звичайного графіка харчування. Їжте раз на 4-6 годин, а якщо ви хочете поласувати смачненьким як слід за святковим за столом, то краще оберіть легкий перекус з овочів або фруктів, але в жодному разі не голодуйте.

Не розраховуйте на січневу дієту

Святкове переїдання з надією "схудну в січні" може бути марним. Постійні коливання ваги шкодять організму. Краще дотримуватися збалансованого харчування та регулярної фізичної активності навіть у святковий період.

Плануйте святкове меню

Якщо свято вдома, складіть збалансоване меню. Додайте нежирне м’ясо, легкі салати та фрукти. Не готуйте "про запас", щоб уникнути спокуси переїсти та зменшити ймовірність зіпсування їжі.

 

Як не поправитись на свята

 

Їжте різноманітну їжу

Наповніть половину тарілки овочами чи фруктами. Це зменшить кількість калорій і допоможе швидше насититися. Не поспішайте: мозку потрібно до 20 хвилин, щоб зрозуміти, що ви ситі. Їсти все одразу — не найкраща ідея. Натомість виберіть один або два улюблені продукти й обмежтеся лише ними.

Використовуйте маленькі тарілки

Менший посуд допоможе контролювати порції. Якщо залишиться голод, краще наповнити тарілку ще раз, ніж одразу покласти зайве.

Вибирайте напої з розумом

У келиху вина може бути стільки ж калорій, скільки в шматочку шоколаду, а пінту лагера за харчовою цінністю можна порівняти з пачкою чіпсів. У лимонадах і газованій воді багато цукру. Ви можете навіть не помітити, як випили кілька склянок. Солодкі напої можна замінити на низькокалорійні, наприклад холодний чай, мінералку, комбучу. Ще варіант — приготувати воду з фруктами. Поекспериментуйте перед святами, щоб знайти улюблений смак. Наприклад, у воду можна додати лимон, базилік, м'яту, огірок, апельсин або петрушку.

 

Як не переїсти на свята

 

Не нехтуйте фізичною активністю

Авжеж на свята хочеться відпочивати і нічого не робити. Але насправді не варто забувати про фізичну активність. Вона допомагає регулювати апетит. Танцюйте на свята, влаштуйте прогулянку у перервах між застіллям.

Вмійте відмовляти

Якщо вас вмовляють спробувати ще одну страву, ввічливо відмовтеся. Ви можете сказати, що вже ситі, або взяти невелику порцію, щоб не образити господарів.

Раніше "Ми-Україна" писав про те, як обрати недороге, але якісне та смачне шампанське. А тренер пояснив, як впливає алкоголь на схуднення.

Головне