Як кинути курити — дієві поради від лікарів

Як кинути курити — дієві поради від лікарів

Відмова від куріння є важливим кроком до покращення здоров'я та якості життя. Для успішного подолання цієї звички рекомендується дотримуватися структурованого плану дій. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, лише впродовж 2020 році тютюн вживали близько 36,7% чоловіків і 7,8% жінок, що загалом становить 22,3% населення світу.

Куріння руйнує здоров'я, підвищує ризики виникнення захворювань, до того ж як у курців, так і у тих, хто знаходиться поруч з ними під час куріння. Ця негативна звичка вбиває щорічно понад 8 млн осіб, з яких 1,8 млн були пасивними курцями. А от в Україні від куріння щорічно гине близько 130 тисяч людей. 

Як кинути курити та з чого почати цей процес читайте на "Ми-Україна"

 

Підготовка до відмови від куріння

 

Визначте дату відмови: оберіть день, коли ви остаточно припините курити. Далі варто проаналізувати причини, чому ви курите. Зрозумійте, що вас спонукає до куріння — це важливо, що далі подолати тригери. Заручіться підтримкою з боку близьких та повідомте їх про свої наміри. Попросіть їх не курити у вашій присутності, якщо вам складно втриматися при відчутті запаху сигаретного диму. Також будьте готові, що це складний процес, тож не картайте себе, якщо вам знадобиться кілька спроб для відмови від сигарет. Ви можете також обрати для себе свою власну стратегію, як саме ви це будете робити — різко, одним днем, чи поступово, зменшуючи щоденно кількість сигарет. Проконсультуйтесь з лікарем щодо доцільності використання нікотинозамісної терапії чи медикаментів. Подумайте над тим, як замінити куріння фізичними вправами чи новим хобі — ви можете використовувати нові заняття, як спосіб відволіктися.

 

як кинути курити

 

Ведіть особистий щоденник або трекер

 

Заведіть щоденник у письмовому або електронному форматі. Можете туди занотовувати скільки днів ви не курили, або скільки сигарет ви скурили впродовж дня. Обов'язково хваліть себе за кожну маленьку перемогу. Відзначайте свої досягнення та заохочуйте себе за успіхи, тіште себе мініподарунками, тощо.

 

Керуйте своїм стресом

 

Уникайте тригерів: ідентифікуйте ситуації, які провокують бажання курити, та розробіть план їх уникнення. Відмова від куріння є стресовим фактором, тому більше релаксуйте — можна медитувати або додати фізичну активність. Тренування чудово допомагають зменшити рівень стресу та підвищує рівень серотоніну в крові.

Зазвичай людина курить через виникнення таких раптових емоцій, як:

  • збудження;
  • роздратування;
  • сум;
  • самотність;
  • задоволеність;
  • тривожність;

Відстежте, коли найчастіше ви курите сигарету та які буденні справи пов'язані з курнням. Наприклад, нерідко люди під час розмови телефоном, кермуванням авто або у шумних компаніях на вечірках хочуть покурити. Пам'ятайте, що бажання покурити виникає на певну мить — важливо відстежити тригер та навчитися пригнічувати його.

Позбудьтеся всього, що нагадує вам процес куріння: сигарети, запальнички, попільнички, портсигари, люльки тощо. Варто також випрати одяг, щоб позбутися запаху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ягоди, чай та червоне вино знижують ризик розвитку деменції, — дослідження

 

як позбутися звички курити

 

Підтримка здорового способу життя

 

Збалансуйте свій раціон — вживайте корисні продукти, щоб підтримувати енергію та зменшити бажання курити. Додайте більше овочів та фруктів у раціон, а також стежте за тривалістю сну. Якісний сон гарантує швидше відновлення організму. 

 

Не соромтеся звертатися до фахівців по допомогу

 

Якщо вам потрібна допомога психолога чи лікаря — не соромтеся звертатися до них для отримання індивідуальної підтримки. Також можна спробувати приєднатися до спільнот, де люди діляться власним досвідом відмови від куріння. 

 

Пам'ятайте, що відмова від куріння — це процес, який вимагає часу та зусиль. Дотримуючись чіткого плану та отримуючи підтримку, ви зможете успішно подолати цю звичку та покращити своє здоров'я.

Раніше "Ми-Україна" писав про дослідження вчених з Манчестерського університету про вейпи — яку несподіванку вони відкрили? 

Головне