Як часто можна їсти тунець: свіжа риба та консерви

Як часто можна їсти тунець: свіжа риба та консерви

Тунець добре відомий своїми корисними властивостями, чудовим смаком і універсальністю у приготуванні. Водночас питання про те, як часто можна вживати тунець, викликає суперечки серед дієтологів і лікарів.

У цій статті "Ми-Україна" розгляне переваги та недоліки цієї риби, а також рекомендації щодо її споживання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як безпомилково обрати оселедець з ікрою

 

Користь тунця для організму


Тунець багатий на поживні речовини, які позитивно впливають на здоров'я. Крім того, він не містить багато калорій. Особливо він ціниться спортсменами, які ретельно стежать за раціоном харчування, оскільки тунець має:

  • джерело білка — високий вміст якісного білка робить тунець ідеальним продуктом для підтримки м'язової маси та відновлення після фізичних навантажень;
  • омега-3 жирні кислоти — вони сприяють здоров'ю серця, зменшують ризик серцево-судинних захворювань і знижують рівень "поганого" холестерину;
  • вітаміни та мінерали — тунець містить вітаміни групи В, вітамін D, а також мікроелементи, такі як селен, йод і магній, які зміцнюють імунітет та підтримують роботу щитоподібної залози.

 

Як часто можна їсти тунець

 

Шкода та ризики від вживання тунця


Попри безліч переваг, тунець має і певні ризики, про які варто знати. Через своє місце у харчовому ланцюгу великі особини тунця можуть накопичувати значну кількість ртуті. Надмірне вживання може негативно вплинути на нервову систему, особливо у дітей і вагітних жінок.
Висока калорійність консервів. Деякі консервовані продукти містять додану олію або сіль, що може призводити до надмірного споживання калорій чи натрію.

Хоча це трапляється рідко, деякі люди можуть мати алергію на рибу. Тож люди, які мають високу чутливість до алергенів, мають обов'язково враховувати свої особливості організму. 

 

Чи містить тунець ртуть?

 

Як часто можна їсти тунець


Лікарі рекомендують вживати свіжий тунець 1-2 рази на тиждень. Це дозволяє отримати всі корисні речовини, мінімізуючи ризик накопичення ртуті.

А от консервований тунець через підвищений вміст солі й консервантів також краще споживати не частіше 1-2 разів на тиждень. Варто звертати увагу на склад продукту, обираючи консерви без додавання олії або з мінімальним вмістом солі. До прикладу, обирайте тунець у власному соку — він не містить зайвої олії.

 

Поради для безпечного споживання тунця

 

Для вагітних, дітей та жінок, які годують грудьми, краще обмежити споживання тунця до 1 разу на тиждень. Надайте перевагу іншим видам риби.  Чергуйте тунець з іншими видами риби, щоб отримати різноманітний набір поживних речовин. Купуйте свіжий тунець лише в перевірених місцях і обов’язково дотримуйтеся правил його зберігання.

Також раніше "Ми-Україна" писав про продукти, які допоможуть залишатися бадьорим, а також яку їжу не варто комбінувати між собою.

Головне