Гостра їжа - чи справді вона така небезпечна?

Гостра їжа - чи справді вона така небезпечна?

Попри те, що гостра їжа має доволі широкий спектр властивостей, які можуть негативно позначитися на вашому самопочутті та здоров'ї загалом, її споживання може й позитивно вплинути на організм людини. Стимулювання апетиту, прискорення метаболізму та активізація обміну речовин - не всі фактори, через які потрібно вводити гострі продукти в раціон. Однак деяким категоріям людей з ними все ж потрібно бути вкрай обережними, адже гостра їжа може спричиняти подразнення шлунка та спровокувати появу проблем із кишківником. Більш детально в цій темі розбирався "Ми-Україна".

Гостра їжа - користь, про яку ви не здогадувалися 

 

Гостра їжа, яка приготована з додаванням деяких видів спецій при регулярному споживанні здатна досить позитивно вплинути на здоров'я людини. Серед найкорисніших:

- чилі,

- імбир,

- часник,

- перець.

 

 

Одним із основних компонентів, які "відповідають" за гостроту є  капсаїцин, головними властивостями якого є:

- сприяння покращенню кровообігу,

- активізація метаболізму, 

- допомога у більш активному спалюванні жирів.

Зокрема, завдяки регулярному споживанню гострої їжі людина може підтримувати здоров’я серця, знижуючи рівень холестерину та покращуючи циркуляцію крові. До всього вищеперелічені спеції мають також і прекрасні антиоксидантні та антимікробні властивості, які здатні боротися зі старінням клітин, ба більше, знижувати рівень запальних процесів в організмі, а також зменшувати ризик розвитку інфекцій. 

Не менш важливо й те, що така їжа в раціоні стимулює вироблення шлункового соку, прискорюючи метаболічні процеси та прискорюючи таким чином травлення. 

В чому криється небезпека

 

Попри всі наявні переваги, гостра їжа все ж є й доволі небезпечною для окремих категорій людей, особливо, якщо споживати її у великих кількостях і досить часто.

Обережними із такими продуктами потрібно бути людям, які мають проблеми зі шлунком. Спеції можуть посилити і без того підвищену кислотність, тим самим погіршуючи стан при гастриті, виразках або рефлюксі. Крім того, гостра їжа здатна викликати розлади травлення, подразнювати слизові оболонки як рота, так і кишківника, що викликає суттєвий дискомфорт та навіть болі.

Продукти із надмірною кількістю спецій також можуть спровокувати появу алергічних реакцій та навіть погіршити перебіг деяких захворювань, зокрема й такої доволі поширеної та неприємної "штуки" як геморой.


 

 

Їсти гостре - як правильно?

 

При помірному споживанні навіть найгостріша страва не є небезпечною. Для більшості людей вона принесе більше користі, ніж шкоди, особливо якщо в раціоні дотримано здорового балансу.

Готуючи на обід чи вечерю щось смачненьке, але з додаванням великої кількості спецій, важливо пам’ятати про індивідуальні потреби свого організму та враховувати можливі наявні проблеми із травленням або "слабкість" шлунку. До всього, перед споживанням гострих продуктів можна проконсультуватися з лікарем, визначивши, які самі спеції будуть не лише безпечними, а й корисними конкретно в вашому випадку.

Що ж стосується тих, хто лише починає своє знайомство з гострими продуктами, то рекомендуємо вводити їх в раціон поступово, даючи таким чином організму можливість звикнути. Не менш важливо в такому випадку компонувати таку їжу з продуктами, які мають властивість нейтралізувати кислотність. Це допоможе зменшити ризик подразнення шлунка та слизових.

 


 
Наостанок зауважимо, що, споживаючи гостру їжу, важливо дотримуватися помірності, а також враховувати індивідуальні потреби та особливості організму. Якщо людина не має медичних протипоказань, то продукти, які мають у складі гострі спеції, навіть можуть стати корисним доповненням до її раціону. 

Раніше "Ми-Україна" писав про негативні властивості вершкового масла та пояснив, яким категоріям людей його краще не споживати.

Головне