Чому "Танцювала риба з раком" стала вірусним трендом у TikTok у 2025 році

Чому

Українські народні пісні знову опиняються в центрі уваги соцмереж, і цього разу TikTok заполонили відео, де користувачі співають і танцюють під веселі рядки "Танцювала риба з раком, а петрушка з пастернаком". Ця мелодія стрімко набирає популярності не лише в Україні, а й за кордоном, особливо серед польських користувачів. Пісня стала вірусною, її переспівують, створюють різні аранжування, записують кавери та навіть знімають косплей-відео. Але що це за композиція, звідки вона взялася, і чому вона так припала до душі людям у 2024 році?

Всі деталі читайте у статті "Ми-Україна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молодіжний сленг 2025: від “сігми” до “крінжу” – що означають сучасні терміни для старшого покоління

 

Звідки взялася пісня "Танцювала риба з раком"

 

Пісня "Танцювала риба з раком" вважається українською народною небилицею. Уперше її масово почули у фільмі "Пропала грамота" (1972) режисера Бориса Івченка, знятому за мотивами однойменного твору Миколи Гоголя. Музичним оформленням займався легендарний Іван Миколайчук, який і виконав її у ролі козака Василя.

 

 

До слова фільм "Пропала грамота" посідає 12-те місце в списку 100 найкращих українських фільмів і розповідає про пригоди козаків Василя та Андрія, які везуть грамоту цариці до Петербурга. У цій кінострічці пісня вперше набула впізнаваного звучання та закріпилася в українській культурі.

Ще одним популярним спогадом про цю пісню є рекламний ролик супермаркету "Сільпо" (2009), який зробив її ще більш впізнаваною серед українців.

 

 

"Танцювала риба з раком" це українська чи все-таки польська народна пісня?

 

Походження пісні не має чітко визначеної історії, і вона зустрічається у фольклорі різних народів. Більшість вважає її суто українською народною піснею, адже вона не раз згадувалася у творах Миколи Гоголя, а також має характерні для українського фольклору ритмічні особливості.

Проте є дані, що схожий текст можна знайти у польському збірнику "Piosnki Ludu Polskiego w Górnym Szląsku" (1880), де згадуються веселощі серед риб, раків, петрушки, пастернаку, цибулі та часнику. Відтак, є припущення, що пісня могла з'явитися в польсько-українському культурному просторі, що цілком логічно, враховуючи історичне сусідство та взаємовпливи народної творчості.

 

Чому пісня "Танцювала риба з раком" стала трендом у TikTok?

 

У 2024 році пісня раптово отримала друге життя завдяки соцмережам. TikTok та Instagram заполонили відео, в яких люди підспівують, танцюють або створюють цікаві постановки під цей веселий мотив. Тренд підхопили й деякі компанії. Так відео опублікували відомі  європейські мережі супермаркетів та навіть деякі українські компанії. 

@avrora.multimarket Де знайти пастернак і козака😅?#магазинаврора #аврора #аврорачек ♬ оригінальний звук - Сергій

@lidlsk POV: Keď ti táto pesnička hrá stále v hlave 🦞🐠 #lidl #lidlslovensko #lidlsk #potravinyzlidla #kazdydennizkeceny ♬ original sound - Lidl Slovensko

@dtek.ua

А ви з ким танцювали?

♬ original sound - DTEK

Деякі користувачі TikTok навіть почали ілюструвати пісню через ШІ та публікувати ролики під жартівливу пісню.

@neopetlife

🐟🦞Танцювала риба з раком, а петрушка з пастернаком!

♬ оригінальний звук - Сергій

@neopetlife Магія українських вечорниць, де все танцює! 🧅🧄🎶 #УкраїнськаКультура #Танці #Традиції #Вечорниця ♬ оригінальний звук - Сергій

@neopetlife

Це все, чи вони готові ще до одного танцю?💃🕺

♬ оригінальний звук - Сергій

Інші навіть почали робити косплеї або робити скетчі чи ілюструвати текст пісні.

@hantalowsky Made it in 1 hour cause IT GOT TO MY HEAD AAAARGH #trendingvideo #pixelart #pixel #foryou #fy #ryba #fish #ryba #z #rakiem ♬ оригінальний звук - Сергій

@thisseikk @blahovecdaniel @rya #fyp #viral #trend #rybasrakem #foryoupage ♬ оригінальний звук - Сергій

@katharos.art Tira rira ram pam pam! xd #art ♬ оригінальний звук - Сергій

@do.sliz

Танцювала Риба з Раком..

♬ оригінальний звук - Сергій

Феномен популярності можна пояснити кількома факторами. Ця пісня має легку, ненав'язливу та легко запам’ятовувану мелодію, а проста ритміка робить її ідеальною для повторення та використання у відео. А ще у ній доволі кумедний текст, тож така пісня піднімає настрій.

А ще цей тренд підкреслює, як соціальні мережі можуть відроджувати та популяризувати традиційні пісні, надаючи їм нового життя та аудиторії.

Також дізнайтеся чому російський тренд "Сигма бой" небезпечний для українських користувачів TikTok.

Головне