Чому переставляти будильник "ще на 5 хвилин" - дуже погано для здоров'я: просте пояснення

Чому переставляти будильник

Одна з найбільш розповсюджених звичок на сьогоднішній день, яку має чи не кожен десятий житель планети, насправді дуже погано впливає на наш організм, хоча, на перший погляд, так і не скажеш. Мова йде про систематичне відкладання будильника "ще на п'ять хвилин". Такі дії в реальності призводять в подальшому лише до погіршення самопочуття та провокують виникнення різних проблем зі здоров'ям. Це відбувається через те, що мозок людини прокидається одразу після того, як чує перший сигнал будильника, тож подібне "скасування" та подальше відкладання дзвінка ще на кілька хвилин не призведе ні до чого хорошого. Жодної користі від такого роду переривчастого сну наш організм не отримає.

Любителям досипати уранці і тим, кому пробудження зазвичай дається вкрай важко "Ми-Україна" вирішив більш розгорнуто пояснити, чому перестановка будильника "ще на п'ять хвилин" може погіршити самопочуття та вплинути на стан здоров'я. 

 

Як прокинутись зранку бадьорим

 

Пояснення від вчених

 

Експерти наголошують, що люди, які є любителями цих горезвісних "п'яти хвилин" порушують роботу циркадних ритмів, які в народі називають "біологічними годинниками". Саме вони відповідають за вміння мозку засипати в темряві та прокидатися з першими променями сонця.

Водночас люди, які звикли відкладати сигнал будильника, свідомо порушують ці ритми і, попри те, що організм прокидається вже по першому дзвінку, вперто примушують його задрімати, переставляючи цифри на годиннику або телефоні. 

Вчені запевняють, що така звичка є вкрай шкідливою і дуже негативно позначається на здоров'ї, адже біологічний годинник через такі систематичні дії збивається і мозок не може прокинутися остаточно.  В результаті людина впродовж дня відчуває себе сонною і пригніченою.

Фахівці наголошують, що здоровий сон повинен бути безперервним і продовжуватися упродовж шести - восьми годин.

Чому відкладати будильник - не корисно для здоров'я

 

Як відмовитися від згубної звички 

 

 За умови, що людина регулярно вдаватиметься до проміжного сну, який триватиме по 5-10 хвилин, здатність збадьоритися після пробудження одразу зникатиме.

Допомогти собі та відмовитися від цієї звички, яка нібито нічим не заважає та оманливо "допомагає" більшості вранці, можна поклавши телефон із будильником подалі від ліжка. Це примусить вас прокидатися з першим сигналом і, попри небажання, підніматися з ліжка, аби дотягнутися до будильника і вимкнути його. 

Не завадить і зміна звичної лайтової мелодії на ту, яку ви відверто ненавидите. В такому випадку пробудження точно буде більш оперативним.

Ці прості поради вже за кілька днів їх дотримання допоможуть вам покращити самопочуття впродовж дня та навчить прокидатися вранці швидко і в гарному настрої. 

Будильник на телефоні

 

Раніше "Ми-Україна" надав перелік найдієвіших порад, які значно спростять підйом на роботу рано вранці.

До того ж повідомлялося, що у Сполучених Штатах Америки було офіційно схвалено медичний препарат для лікування апное сну.

Головне