Чому на родимках росте волосся і чи варто його видаляти

Чому на родимках росте волосся і чи варто його видаляти

Родимки, або невуси, є доброякісними утвореннями на шкірі, що виникають через скупчення клітин-меланоцитів. Ці клітини відповідають за вироблення пігменту й зазвичай рівномірно розподілені по всьому тілу. Але в деяких зонах вони збираються у групи, формуючи темні плями, які ми називаємо родимками. Часто на родимках може рости волосся, і це є абсолютно нормальною ознакою безпечного невуса.

Чи можна видаляти волосся з родимок та в яких випадках невуси несуть загрозу здоров'ю — читайте у статті "Ми-Україна". 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Склянка молока щодня може знизити ризик раку — дослідження

 

Чому волосся росте на родимках і чи можна його видаляти

 

Під родимкою, як і під будь-якою іншою ділянкою шкіри, розташовані волосяні фолікули. Родимка не блокує їхню роботу, а лише покриває шкіру. Це не заважає механізму росту волосся, тому поява волосся на невусі – природний процес.

Видалення волосся з родимок – питання скоріше естетики, ніж необхідності. Якщо волосся на родимці не викликає дискомфорту, його можна залишити. У цьому випадку поводьтеся з волоссям на родимках так само як із волоссям на будь-якій іншій частині тіла. Однак, якщо рослинність заважає чи дратує, її можна безпечно видалити, обравши відповідний метод.

 

Що робити якщо родимка чешеться

 

Як видаляти волосся з родимок

 

Якщо ви вирішили позбутися волосся на родимці, головне – дотримуватися обережності. 

  • Вищипування або підстригання. Це найпростіший і найбезпечніший метод. Використовуйте стерильний пінцет або тример, щоб акуратно видалити волосся. Стерилізація інструментів допоможе уникнути подразнення чи запалення.
  • Гоління. Можна збривати волосся, але важливо бути обережним, щоб не пошкодити поверхню родимки. Після гоління можливе легке подразнення, яке не є небезпечним, але може ускладнити спостереження за станом невуса.
  • Депіляційні креми. Хімічні засоби також підходять для видалення волосся з родимки, але перед використанням зробіть тест на невеликій ділянці шкіри. Наносьте крем акуратно, не зачіпаючи родимку, а видаляйте засіб м’якою серветкою.
  • Лазерна епіляція. Цей метод є безпечним, якщо родимка не має ознак атиповості (нерівних країв, великих розмірів, піднесеної структури). Якщо у вас є сімейна історія онкологічних захворювань шкіри, перед лазерною епіляцією проконсультуйтеся з лікарем.

Видалення волосся з родимки або випадкове її пошкодження під час процедури не призводять до переродження в меланому. Проте обирайте метод, який викликає мінімальний дискомфорт і не травмує шкіру.

 

Чи можна висмикувати волосся з родимки

 

Як забезпечити безпеку під час видалення волосся

 

Не використовуйте воскову епіляцію, бо цей метод може пошкодити чутливу ділянку родимки та викликати запалення. Обов'язково оглядайте родимку — якщо після видалення волосся форма, колір чи структура родимки змінилися, а вона почала свербіти, боліти, кровоточити чи вкрилася кірками, то негайно зверніться до дерматолога. Крім того, до лікаря варто звертатися у випадку, якщо родимка змінила форму, колір, розмір чи висоту, краї невуса стали нерівними, з’явилася асиметрія, а волосся на родимці почало густіше рости чи змінило колір. Якщо ви випадково пошкодили родимку і це призвело до запалення, то у жодному разі не займайтеся самолікуванням.

 

Що робити з врослим волоссям


Волосся на родимці, як і на інших ділянках тіла, може вростати. У таких випадках з’являються підняті горбики, які сверблять, а під шкірою можна побачити волосину. Зазвичай це не становить загрози і минає самостійно. Однак іноді інфекція проникає у волосяний фолікул, спричиняючи такі симптоми, як болісність і набряк навколо родимки, почервоніння, жар та навіть підвищену температуру.  У таких випадках обов’язково зверніться до лікаря, який видалить волосину.

Раніше "Ми-Україна" писав також про те, як дієтичні газовані напої негативно впливають на здоров'я, а також як відмовитися від солодкого.

Головне