Фотографії - один із звичних, а головне зручних способів зберегти пам'ятні, важливі для нас моменти. Найбільш цінними серед усіх світлин є фото із дітьми: перша усмішка, перші кроки, особливі дати. Однак здавна саме навколо фотографування малюків збереглося чимало прикмет і застережень. Переважна більшість з них не викликають у сучасних батьків ніяких побоювань, однак є й такі, про які переймаються й досі. Детальніше про них розповість "Ми-Україна".
Фото в інтернеті
Однієї з найбільш розповсюджених прикмет, яка існує й в наш час, прийнято вважати публікацію дитячих фото у соцмережах.
Старі люди вважають, що таким чином на дитину можна легко навести зурочення або передати їй негативну енергетику. Особливо це стосується моментів, коли малюка бачать заздрісні чи недоброзичливі люди.
Обумовлюють цю прикмету тим, що енергетика малечі ще повністю не сформована, тож є вкрай вразливою до впливу чужих людей. Ще здавна наші прабабусі та прадідусі намагалися заховати немовлят від зайвої уваги.
Це ж пояснює й відому багатьох традицію не фотографувати новонароджених до 40 днів. За повір'ям саме стільки часу потрібно душі, аби "увійти" у наш світ та адаптуватися. Що ж стосується сучасного світу, то сьогодні ми інтерпретуємо це більше як пораду бути обережним із публічністю та цифровою безпекою дитини.
Дзеркала, чужі руки та викидання знімків
Ще одне повір’я говорить: не варто зберігати дитячі світлини біля дзеркал.
Здавна дзеркало вважали так званим "проходом" у потойбіччя або енергетичним об’єктом, який може спотворювати ауру.
Крім того, не радять давати фото дитини чужим людям або залишати їх у легкодоступних місцях. Згідно з наявним повір’ям, через знімок можна впливати на енергетику дитини — як позитивно, так і негативно.
Щодо старих фото, то знищення або викидання знімків дітей (навіть дорослих) теж вважається поганим знаком. Рекомендується зберігати фотокарточки в надійному місці або, у разі потреби, (так радили старі люди) спалювати, проговорюючи в цей момент молитву чи слова вдячності.
Сон дітей і фото
Ще однією поширеною прикметою є заборона знімати дітей, які сплять. У переважній більшості культур саме сон прийнято вважати "особливим станом", коли душа дитини подорожує світами. Сфотографувавши дитину в цей момент ви можете "застати її в дорозі", налякавши та порушивши таким чином енергетичний захист. Також вважається, що через фото сплячого можна легко вплинути на нього негативною енергією.
Що ж стосується більш сучасної точки зори, то, з погляду психології та приватності, це правило все ж має певну логіку: у сні дитина беззахисна, тож поширювати такі її фото публічно не рекомендується.
На завершення підсумуємо, що, попри активний розвиток сучасних технологій та появу скепсису серед молоді щодо прикмет, пов’язаних із дитячими фотографіями, більшість із них все ж і по нині викликають повагу у великої кількості людей. У цьому відчутті не лише страхи минулого, а й глибоке інтуїтивне прагнення захистити своє найрідніше. Однак погодиться із цим не кожен. З огляду на це кожен сам повинен вирішувати, чи "рятувати" дитину від "поганих" очей і уникати публікації її фото в мережі Інтернет. Чи все ж повірити старим прикметам і, перестрахувавшись, не постити світлини найдорожчих у соцмережах.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" розгорнуто пояснював, чому не рекомендується стригти дітей до року.