Чим можна замінити пергаментний папір при випіканні

Чим можна замінити пергаментний папір при випіканні

Якщо у вас закінчився пергаментний папір, не поспішайте відмовлятися від випічки. Існує кілька доступних альтернатив, які допоможуть зберегти страву і не допустять пригорання.

"Ми-Україна" у статті перелічить найпопулярніші замінники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Додати масло чи маргарин — що краще підходить для ідеального бісквіта

 

Чим замінити пергамент для випічки

 

Сучасні духовки часто комплектуються листами з антипригарним покриттям. Вони не потребують ані пергаментного паперу, ані змащування олією. Але що робити, якщо такої можливості немає, а пергамент закінчився? Існує кілька альтернатив, які допоможуть впоратися із цією проблемою.

 

Борошно або манка


Щоб випічка не прилипала до дека чи форми, можна скористатися борошном або манкою. Для цього візьміть посуд для випікання, добре змастіть його холодним вершковим маслом, а потім посипте борошном або манкою. Така основа дозволить уникнути пригорання і зробить вашу випічку вдалою. Однак майте на увазі, що деко або форма будуть сильніше забруднені, ніж при використанні пергаменту.

Переваги:

  • Екологічно, адже немає зайвого сміття.
  • Простий і доступний спосіб, адже борошно та масло знайдуться на кожній кухні.
  • Важливо: не варто використовувати рослинну олію, оскільки вона працює гірше і може додати неприємного згірклого присмаку до страви.

 

Калька (швейний папір)


Калька, або швейний папір, є ще одним варіантом. Це тонкий і неміцний матеріал, який переносить температуру до 200°C. Його можна використовувати для випічки, яка не потребує високих температур, наприклад, для чізкейків, пирогів із пісочного чи дріжджового тіста.

Проте калька має свої недоліки: при високій температурі може прилипнути до їжі. Її складно відірвати від випічки, навіть якщо перед цим добре змастити маслом. Не підходить для: страв із рідким тістом (наприклад, бісквітів) чи з вологою начинкою (ягідні або фруктові пироги). Кремоподібне тісто може розмочити кальку ще до випікання, а волога начинка зробить її непридатною під час приготування.

 

Фольга


Алюмінієва фольга також може замінити пергаментний папір, але її використання потребує певної обережності. Вона сильно нагрівається, через що може збільшити температуру тіста. Випічка ризикує пригоріти або прилипнути до фольги.

Щоб уникнути проблем добре змастіть фольгу вершковим маслом. Використовуйте блискучу сторону для контакту з випічкою. Не підходить для виробів, які готуються при низьких температурах, наприклад, безе. Це може вплинути на структуру і якість страви.

 

Чим замінити пергамент

 

Крафтовий папір


Крафтовий папір витримує температури до 220°C і є ще однією екологічною альтернативою. Перед використанням папір потрібно змастити маслом, щоб уникнути прилипання випічки.

Підходить для випічки, яка не вимагає високої температури. Використання як нового крафтового паперу, так і чистих шматків, які залишилися після покупок. Проте, категорично не підходить папір із малюнками чи друком через типографську фарбу, яка не є безпечною для харчових продуктів.

 

Антипригарні килимки


Силіконові або тефлонові антипригарні килимки — це багаторазова альтернатива. Вони добре витримують високі температури і не потребують додаткового змащування олією. Однак силіконові килимки погано пропускають повітря, тому не підходять для випічки, яка має бути хрусткою (еклери, пісочне тісто). Тефлонові килимки можуть деформуватися і втратити форму, а також вбирати запахи. Рекомендується мати окремі килимки для солодких і несолодких страв.


Рукав для запікання


Рукав зазвичай використовується для приготування м'яса або овочів, але його також можна використовувати для випічки. Він підходить для страв, які швидко готуються і не потребують високих температур (до 180–200°C).

Як використовувати:

  • розріжте рукав і розстеліть його на дно дека.
  • не допускайте контакту із стінками духовки, щоб уникнути плавлення матеріалу.

 

Чим можна замінити пергамент для випікання

 

Папір для випічки з силіконовим покриттям


Це спеціальний багаторазовий матеріал, який можна використовувати до 8 разів. Він підходить для будь-якого тіста, не вбирає жир і вологу, не потребує змащення і витримує температури до 300°C.

 

Чим не можна замінювати пергаментний папір


Не варто використовувати газети та зошитові аркуші. Вони містять друкарську фарбу, яка при нагріванні виділяє токсичні речовини, небезпечні для здоров'я. Також не користуйтеся вощеним папером. Цей матеріал просочений парафіном і не є термостійким. При нагріванні може диміти або навіть зайнятися. Також не підходять нехарчові силіконові килимки За високих температур вони легко можуть плавитися, виділяючи шкідливі хімічні речовини.

Раніше "Ми-Україна" також писав про те, як розмножити дріжджі в домашніх умовах. 

Головне