Чи потрібно мити горіхи і як правильно це робити

Чи потрібно мити горіхи і як правильно це робити

Чимало людей цікавляться, чи варто мити горіхи. Безперечно, горіхи потрібно мити, адже на їхній поверхні можуть залишатися пил, бруд і навіть сліди хімічної обробки. Проте, не все так просто, тож потрібно знати, як їх ефективно очистити водою.

Як правильно промити горіхи в шкаралупі та без неї, а також як їх висушити – розповідаємо далі у статті. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крупи, які потрібно промивати перед варінням: особливості приготування, про які ви не здогадувалися

 

Як мити горіхи без шкаралупи

 

Як мити горіхи

 

Для миття очищених горіхів знадобиться лише тепла вода. Є кілька способів:

  • Промивання під проточною водою. Насипте горіхи в друшляк і ретельно промийте під струменем води, постійно перемішуючи. Це займе близько 2-3 хвилин.
  • Миття у мисці. Покладіть горіхи в глибоку ємність, залийте водою і ретельно перемішайте руками. Злийте воду та повторіть процедуру кілька разів.
  • Замочування. Якщо горіхи потребують більш ретельного очищення, залиште їх у мисці з водою на 5-10 хвилин, потім злийте рідину і ще раз промийте.

 

Як мити горіхи в шкаралупі

 

Як мити горіхи в шкаралупі

 

Навіть якщо ви не їсте шкаралупу, миття горіхів у ній є важливим етапом. Коли ви очищаєте горіхи, бруд із поверхні може потрапити на ядра. Щоб правильно вимити горіхи в шкаралупі, достатньо залити їх теплою водою в глибокій мисці, перемішати руками та злити рідину. Після цього варто промити їх ще раз під проточною водою. Якщо горіхи дуже брудні, можна обережно потерти їх губкою або навіть використовувати залишки кавової гущі для очищення.

 

Чи потрібно замочувати горіхи на кілька годин

 

Як правильно мити горіхи

 

Замочування горіхів корисне лише в деяких випадках – наприклад, якщо потрібно зняти шкірку або надати їм м'якшу текстуру та більш ніжний смак.

Існує міф, що ця процедура допомагає позбутися фітинової кислоти – речовини, яка нібито перешкоджає засвоєнню корисних мікроелементів. Насправді жоден продукт не засвоюється організмом на 100%, а замочування горіхів не дає суттєвого зниження рівня фітинової кислоти. Натомість через вимивання деякі корисні речовини можуть втрачатися.

До речі, фітинова кислота міститься не лише у горіхах, а й у зернових, бобових та навіть у деяких овочах, але їх ніхто не замочує перед вживанням.

 

Як правильно сушити горіхи після миття

 

Якщо вам не гидко, коли горіхи "злегка вологі", просто викладіть промиті горіхи на паперовий рушник, накрийте зверху ще одним рушником і промокніть. Дайте їм полежати при кімнатній температурі не менше 30 хвилин.

Щоб зробити горіхи більш хрусткими та ароматними, їх можна підсушити кількома способами. Наприклад, у духовці, де потрібно викласти горіхи в один шар на деко, застелене пергаментом, і підсушити при 150 °C приблизно 10 хвилин. А у мікрохвильовці розподіліть горіхи на тарілці, встановіть потужність 700 Вт і підсушуйте 4 хвилини. Потім перемішайте й додайте ще 2 хвилини.

У теплу пору року можна просто викласти горіхи на рушник і залишити їх під сонячними променями на кілька годин. Не рекомендується сушити горіхи на сковороді, адже вони можуть нерівномірно підсмажитися, що вплине на їхній смак.

Також спробуйте приготувати горіховий торт "Снікерс" зі згущеним молоком та швидкий горіховий пиріг без випікання

Головне