Чи небезпечно видавлювати прищі: дозволи і застереження

Чи небезпечно видавлювати прищі: дозволи і застереження

Досить часто більшості з нас буває вкрай важко встояти перед спокусою самостійно видавити набридливий прищ. Однак чи насправді це безпечно і чому як дерматологи, так і косметологи в один голос кричать "не чіпати прищі"? Насправді для цього є досить вагомі підстави. 

"Ми-Україна" спробував розібратися, чи існує небезпека у звичці давити прищі самостійно та як все ж позбутися цієї проблеми правильним шляхом. 

 

 

Давити прищі: можна чи ні?


Дерматологи наголошують, що вдаватися до будь-яких механічних методів впливу самостійно не варто, адже спроба видавити прищ часто призводить до більших проблем, ніж до покращення, і може викликати наступні наслідки:

- Запалення може стати сильнішим.Через механічний тиск на шкіру виникає подразнення та загострення запального процесу.
- З'являється високий ризик занесення інфекції, що в результаті провокує появу більш серйозних "гнійних проблем";
- Висипання можуть поширитися на сусідні ділянки шкіри. Гній, який ви вичавлюєте під час надавлювання на прищ, часто потрапляє на сусідні ділянки шкіри та сприяє таким чином утворенню нових висипань;
- Ймовірна поява рубців або гіперпігментації. Після вичавлювання на місці прища може залишатися шрам, який лишається на все життя, а плями, які залишаються після видавлювання, можуть лишатися на шкірі місяцями;  
- Уповільнення процесу загоєння.  Як правило прищ, на який вплинули механічно, заживає довше, ніж той, якого не чіпали.
 

 

Чи є винятки?

Попри те, що давити прищі категорично не рекомендується, навіть в цьому випадку існують деякі випадки. Як приклад, прищ, який вже "дозрів" і має "білу голівку", тобто самостійно відкрився, його можна акуратно видалити, дотримуючись належної гігієни.

Першочергово вкрай важливо ретельно вимити та продезінфікувати руки перед маніпуляцією. Потому взяти стерильний інструмент і видалити прищ без зайвого тиску. Зауважимо, що робити це можна лише тоді, коли прищ "піддається" легкому натисканню. У протилежному разі рекомендується дочекатися його повного "дозрівання".

 

Як правильно позбуватися прищів

 

- Гідроколоїдні пластирі. Допомагають витягнути надлишкову рідину з прища та створюють захисний бар'єр, що запобігає подразненню;
- Компрес із теплою водою. Прикладіть теплий рушник на область запалення на 10-15 хвилин сприяє прискоренню дозрівання прища;
- Точкове лікування. Використовуйте засоби із саліциловою кислотою, адапаленом, сіркою або бензол-пероксидом точково, "підсушуючи" таким чином прищ. Найкраще наносити ці засоби на ніч і заклеювати прищ пластиром, щоб уникнути спокуси чіпати шкіру руками.

 

 

Рішення щодо видавлювання прищів — це особистий вибір кожного, проте радимо все ж уникати цієї поганої звички, адже проблеми вона не вирішить, а навпаки, лише ускладнить і без того неприємну ситуацію.

Пам’ятайте, що здорова шкіра — це результат уважного та дбайливого ставлення до себе.

Раніше "Ми-Україна" поділився секретами, які допоможуть позбавитися целюліту на шкірі в домашніх умовах.

 

 

Головне