Знеструмлення ядерної установки в Харкові: Терехов відповів, чи є радіаційна загроза

Знеструмлення ядерної установки в Харкові: Терехов відповів, чи є радіаційна загроза

Ядерна підкритична установка "Джерело нейтронів", яка кілька разів зазнавала обстрілів за останні два роки, 4 квітня втратила зовнішнє електропостачання через російську агресію. Чи є радіаційна загроза у Харкові розповів в ефірі "Ми-Україна" міський голова Ігор Терехов.

"Радіаційної небезпеки немає. Звісно, підключена резервна система живлення. Крім цього, відновлено живлення ще по одній лінії. Тому ніякої загрози радіаційної для Харкова зовсім нема", - зазначив він

У Держатомрегулюванні заявили, що одразу після обстрілу та зникнення живлення на об'єкті спрацювала система аварійного енергозабезпечення, в роботу увімкнулись генератори. Радіаційна ситуація на майданчику не виходила за нормативні показники.

Як відомо, першого обстрілу ЯПУ "Джерело нейтронів" зазнала у березні 2022 року. Ворожою атаку було понівечено електропідстанцію, електричні кабелі кондиціонерів системи охолодження клистерної галереї лінійного прискорювача електронів, теплотраса, вибиті вікна в будівлі насосної та градирень, а також в лабораторії ізотопів. Наступний обстріл стався того ж року у червні, агресор завдав додаткової шкоди інфраструктурі об'єкту промислового майданчику, серед іншого руйнувань зазнали корпуси генераторів системи аварійного електроживлення. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, цієї ночі військовослужбовці рф атакували мирні українські міста та села, запустивши по них 32 "шахеди" та шість одиниць ракетного озброєння - три С-300, два Х-101/Х-555 та один "Калібр". Однією з цілей ворога став Харків - у місті "прильотами" пошкоджено дев’ять житлових будинків, адміністративну будівлю, дитсадок, кафе, автомийку, СТО, приміщення магазину АЗС, будівлі гуртожитків, легкові та вантажні автомобілі. Станом на цю годину відомо про сімох загиблих.

Головне