Кабінет міністрів вніс зміни до порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, повідомив в ефірі "Ми-Україна" директор Департаменту соціального захисту Міністерства у справах ветеранів України Руслан Приходько.
Відтепер порядок визначає чітко терміни - 30 днів, протягом якого має або надано статус, або відмовлено за наявності підстав для відмови.
"Раніше законом не було чітко визначено термін, протягом якого мала б бути надана послуга по встановленню статусу. Також для того, щоб уповноважений орган прийняв рішення про надання статусу людина мала подати вичерпний перелік документів, які вона мала отримати від того чи іншого органу державної влади. Зрозуміло, що такі процеси могли затягуватись і це призводило до того, що родини загиблих захисників, а також особи з інвалідністю внаслідок війни залишались сам на сам в процесі отримання статусу зі своїми проблемами у пошуках документів", - розповів Приходько.
Відповідно, Комітетом з нацбезпеки і оборони та Комітетом з соціальної політики та захисту прав ветеранів було розроблено два законопроєкти, які в подальшому у співпраці з Мінветеранів та Міноборони були доопрацьовані та прийняті Верховною Радою.
Окрім чітких часових рамок, є ще одна важлива зміна - обов'язок по збору документів у разі відсутності одного чи іншого документу перекладається на органи державної влади. Тобто навіть якщо людина подасть лише заяву, а в неї не буде всієї кількості необхідних документів, це не буде підставою для відмови.
Як писав "Ми-Україна" раніше, президент Володимир Зеленський підписав Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку (№10449). Закон про мобілізацію вступить в дію через місяць, тобто 16 травня 2024 року.