Дрони, виготовлені в Україні здатні залітати у росію на глибину до тисячі кілометрів, збирати дані та повертатись назад.
Про це в ефірі “Ми-Україна” повідомив заступник директора компанії виробника засобів РЕБ Анатолій Храпчинський.
Він додав, що в Україні є низка дронів, які можна використовувати як на тактичну, так і на стратегічну глибину.
Крім того, експерт висловив свою думку щодо перспектив технології дронів на оптоволокні.
“Дрон на оптоволокні є концептуальним рішенням в умовах, коли ми не маємо радіообстановки ворога. Тобто ми не знаємо, що працює по РЕБ, що працює по інших засобах радіоелектронної розвідки. І це (дрони на оптоволокні, - ред.) може допомогти вирішити низку питань”, - сказав Храпчинський.
На його думку, поява таких дронів у ворога – це ознака якісних засобів радіоелектронної боротьби в Україні.
“Тобто ми створили настільки складну радіообстановку для ворога, що він був вимушений повертатися до минулих технологій, коли використовувався дріт”, - додав він.
Експерт наголосив, що кожен засіб безпілотних систем на оптоволокні потребує окремої кодифікації.
“Потрібно повертатися до уніфікації, коли ми, наприклад, кодифікуємо раму і деякі окремі елементи керування, наприклад, котушку на 10 кілометрів, на 20 кілометрів і так далі. Тому що це дозволить спростити систему апгрейду або оновлення таких систем”, - розповів він.
Він поділився, що нещодавно був випадок, коли на одному з підприємств розповіли, що дрон, хоч і кодифікований, але вже неактуальний на лінії боєзіткнення.
“Тому тут треба спрощувати систему. Я постійно наголошую, що треба уніфікувати, окремо кодифікувати засіб і окремо кодифікувати, наприклад, канали комунікації. Чи це буде радіоканал, чи це буде оптоволокно”, - додав експерт.
Храпчинський наголосив, що дрон на оптоволокні є перспективною моделлю розв'язування деяких тактичних задач на лінії бойових зіткнень.
Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, вже 11 українських підприємств освоїли виробництво дронів з оптоволоконною системою керування, а загалом з початку року з'явилося понад 20 нових сертифікованих зразків таких безпілотників.